Tour de Pologne. Vacansoleil w najmocniejszym składzie

Dla zespołu Vacansoleil Pro Cycling Team występ w ProTourowym 67. Tour de Pologne jest jednym z najważniejszych startów w sezonie. Z tego powodu na starcie zobaczymy kolarzy prezentujących najlepszą - na obecny moment - formę, którzy powinni walczyć w każdym terenie.

Pierwszy etap 67.Tour de Pologne UCI ProTour zakończy się w Warszawie. Właśnie w stolicy Polski - na Placu Trzech Krzyży - przed rokiem wygrał Borut Bozic, który został pierwszym liderem wyścigu. Największym sukcesem Słoweńca jest etapowy triumf podczas Vuelta a Espana, gdzie aż trzykrotnie stał na podium. Oprócz Bozica w holenderskiej ekipie zobaczymy m.in. Polaka Michała Gołasia, dla którego jest to docelowa impreza. Były mistrz Polski młodzieżowców z pewnością będzie chciał wykorzystać możliwość pokazania się przed polską publicznością.

W klasyfikacji generalnej liczyć się powinien przede wszystkim Matteo Carrara. Zwycięstwo w wyścigu Dookoła Luksemburga, 3. miejsce w Circuit de Lorraine , 5. w Settimana Lombarda i 15. w Tour de Suisse świadczą o tym, że Włoch jest w tym roku w dobrej formie. Wspomagać go powinni Holender Johnny Hoogerland i mistrz Uzbekistanu Siergiej Łagutin.

Gdy w ciężkim terenie dojdzie od finiszu z niewielkiej grupki, wśród faworytów należy upatrywać Wocha Marco Marcato, który w tym roku dwukrotnie stawał na podium Tour de Suisse, a w ubiegłym sezonie zajął 8. miejsce w Tour de Pologne.

Skład ekipy Vacansoleil Pro Cycling Team na Tour de Pologne:

Borut Bozic, Matteo Carrara, Michał Gołaś, Johnny Hoogerland, Siergiej Łagutin, Marco Marcato, Alberto Ongarato, Wout Poels

Specjalny serwis o wyścigu Tour de Pologne ?

Więcej o: