Tour de Pologne. Silny międzynarodowy skład zespołu AG2R La Mondiale

Ośmiu kolarzy z sześciu krajów będzie reprezentować zespół AG2R La Mondiale podczas tegorocznego 67. Tour de Pologne UCI ProTour. Francuska ekipa liczy przede wszystkim na Rinaldo Nocentiniego.

Włoch przed rokiem przez ponad tydzień nosił żółtą koszulkę lidera Tour de France, którą stracił dopiero po 15. etapie. Cały wyścig zakończył natomiast na wysokim 13. miejscu. W tym sezonie wygrał francuską etapówkę Tour Mediterraneen oraz etap na wyścigu Tour du Haut Var . 32-latek zapisał się już w kartach historii naszego narodowego Touru, wygrywając w 2004 roku etap z Oleśnicy do Szklarskiej Poręby.

W walkę o zwycięstwo w całym wyścigu może włączyć się również Aleksander Jefimkin. Rosjanin w swojej karierze zanotował kilka przyzwoitych wyników w tym m.in. 19. miejsce w tegorocznym Giro d' Italia. W Tour de Pologne startował dotychczas raz, zajmując 20. miejsce w 2008 roku.

Na płaskich odcinkach o zwycięstwo powinien walczyć Sebastien Hinault. 36-latek wygrywał w przeszłości etap na Vuelta a Espana, startował również kilkukrotnie w Tour de Pologne. Najlepszym wynikiem Francuza był start w 2003 roku, kiedy wygrał etap z Inowrocławia do Kalisza i przez dwa dni dzierżył żółtą koszulkę lidera.

Skład AG2R La Mondiale na Tour de Pologne:

Aleksander Jefimkin, Sebastien Hinault, Jurij Kriwcow, Rene Mandri, Anthony Ravard, Nicolas Rouesseau, Gatis Smukulis i Rinaldo Nocentini.

Specjalny serwis o wyścigu Tour de Pologne ?

Więcej o: