Tour de Pologne. Machado poprowadzi RadioShack

Portugalczyk Tiago Machado będzie liderem ekipy Team RadioShack, w której jeździ na co dzień Lance Armstrong. Amerykański zespół przysyła na 67. Tour de Pologne UCI ProTour mocny i zbilansowany skład, który powinien być widoczny zarówno na płaskich i jak i pagórkowatych etapach.

Machado to jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w naszym narodowym Tourze. W tym roku prezentuje bardzo wyrównaną i wysoką formę co potwierdził na kilku wyścigach. Sezon zaczął od wysokiego 3. miejsca w Volta ao Algarve , następnie był również trzeci w Criterium International . Następnie przyszedł pierwszy etapowy triumf we francuskim Circuit de la Sarthe - Pays de la Loire , gdzie w "generalce" uplasował się na drugim miejscu. Portugalczyk był jeszcze 7. we Vuelta a Castilla y Leon , 6. w Tour de Romandie, a ostatnio był tuż za podium na bardzo ciężkim wyścigu Dookoła Austrii.

W ciężkim terenie pokazywać powinien się również bardzo utalentowany 23-letni Ben Hermans. Belgijski kolarz świetnie wypadł w swoim narodowym wyścigu, gdzie wygrał jeden z etapów i zakończył cały wyścig na szóstym miejscu. Wysoko zakończył również występ w Tour of Austria - 9. miejsce.

Równie mocny, jeśli nie mocniejszy, RadioShack będzie na płaskich odcinkach. Na rzecz sprintera Gerta Steegmansa będą pracować przede wszystkim Sebastien Rosseler i Tomas Vaitkus. Steegmans przeżywa w tym roku wyraźny kryzys, gdyż wciąż jest bez zwycięstwa, co mu się nie zdarzyło od 2005 roku.

Ekipa RadioShack na Tour de Pologne:

Fumiyuki Beppu, Ben Hermans, Daryl Impey, Tiago Machado, Sebastien Rosseler, Iwan Rowny, Gert Steegmans i Tomas Vaitkus.

Specjalny serwis o wyścigu Tour de Pologne ?

Więcej o: