Tour de Pologne. Tom Boonen przyjedzie do Polski

Były mistrz świata, jeden z najlepszych sprinterów na świecie - Tom Boonen pojawi się na starcie tegorocznej 67. edycji Tour de Pologne UCI ProTour. Grupa Quick Step, w której startuje Belg, przysyła do Polski bardzo mocny skład.

Tom Boonen to mistrz świata z 2005 roku w Madrycie i jeden z najszybszych kolarzy na świecie. Na swoim koncie ma zwycięstwa w największych wyścigach na świecie. Na Tour de Pologne, Belg zabiera swoich najlepszych pomocników w rozprowadzaniu na finałowych kilometrach.

Boonen wraca do rywalizacji po kontuzji i jest głodny zwycięstw. W tym roku był tylko i aż drugi w Mediolan-Sanremo i wyścigu Dookoła Flandrii. Na ostatnich kilometrach wspomagać go będą Marco Velo, Matteo Tosatto oraz Wouter Weylandt, dla którego będzie to czwarty w karierze Tour de Pologne.

Weylandt zabłysnął w 2006 roku, kiedy wygrał klasyfikację punktową wyścigu, pięciokrotnie meldując się w czołowej "10". Rok później wrócił z większym bagażem doświadczeń, ale znów zabrakło mu centymetrów do zwycięstwa i choć stał trzykrotnie na podium, to nigdy nie na jego najwyższym stopniu. W ubiegłym sezonie Belg ponownie próbował wygrać. Najbliżej był tego na ostatnim odcinku z Rabki Zdrój do Krakowa, jednak znów stać go było jedynie na trzecie miejsce.

W cięższym terenie powinien powalczyć tegoroczny mistrz Belgii - Stijn Devolder oraz mistrz Białorusi w jeździe indywidualnej na czas Bronisława Samoiłowa.

Skład Quick Step na TdP:

Tom Boonen, Dario Cataldo, Stijn Devolder, Davide Malacarne, Bronisław Samoiłow, Matteo Tosatto, Marco Velo, Wouter Weylandt.

Małe zwycięstwo Lance Armstronga ?

Więcej o: