2. etap: dwóch zawodników już nie jedzie

W Płocku rozpoczął się 2. etap Tour de Pologne. Zawodnicy mają do pokonania 231 kilometrów na trasie do Olsztyna.

Na starcie nie stanął zawodnik grupy Silence-Lotto Jurgen Van Den Broeck (nr 7), poszkodowany w upadku na pierwszym etapie. Wcześniej - przed pierwszym etapem - z wyścigu wycofał się Andrey Mizurov z grupy Astana (nr 14).

Wyniki live znajdują się na stronie: http://www.tourdepologne.pl/2etap_live.asp.

Tour de Pologne 1 etap: Kraksa grupy Evansa

Peleton Tour de Pologne przejedzie 16 września przez Mońki - miasto na Podlasiu, w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Przed rozegraniem lotnej premii 3. etapu (z Mikołajek do Białegostoku),odbędzie się w Mońkach Mini Tour de Pologne dla dzieci i młodzieży. W indywidualnej jeździe na czas weźmie udział ponad 200 uczniów monieckich szkół, podzielonych na klasy 1 - 3, 4 - 6, gimnazjum i kategorię open. W związanych z kolarstwem i TdP zabawach wezmą udział również monieckie przedszkolaki. Sportowy festyn zorganizował oraz ufundował puchary, medale i dyplomy burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski.

www.monki.um.pl

Etapy tegorocznego Tour de Pologne

Tour de Pologne live w internecie

Na stronie http://tdp.magazynrowerowy.pl dostępny jest przebieg z 65. Tour de Pologne na żywo wraz z komentarzem redaktorów specjalizujących się w kolarstwie szosowym. W tegorocznym serwisie znajdują się komentarze i wywiady z zawodnikami, trenerami oraz obserwatorami, bieżące klasyfikacje, podsumowania etapów oraz bogata galeria zdjęć bezpośrednio po zakończeniu każdego etapu. Mobilne biuro prasowe Magazynu Rowerowego podąża za peletonem od startu w Warszawie do mety w Krakowie i precyzyjnie odnotowuje każde wydarzenie. Wystarczy wejść na http://tdp.magazynrowerowy.pl.

Najlepsze grupy na starcie Tour de Pologne