Jest kara dla Groenewegena za spowodowanie wypadku Jakobsena w Tour de Pologne

Holender Dylan Groenewegen został ukarany przez komisję dyscyplinarną Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) za spowodowanie wypadku na mecie pierwszego etapu Tour de Pologne.

UCI, czyli Międzynarodowa Unia Kolarska, w komunikacie prasowym podała, że kolarz ekipy Jumbo-Visma zostanie zawieszony do 7 maja 2021 roku, czyli na 9 miesięcy od dnia wypadku.

Zobacz wideo Straszny wypadek na Tour de Pologne. "Widziałem mnóstwo krwi na asfalcie"

Groenewegen w finale otwierającego Tour de Pologne etapu walczył z Fabio Jakobsenem i młodszego rywala wysłał na barierki. Kolarz Deceuninck-Quick-Step przebił się przez nie, uderzył w sędziego i rozbił się na otaczającym metę ogrodzeniu.

Ivan Klasnić wygrał sprawę w sądzie po 12 latach. Miliony euro odszkodowaniaIvan Klasnić wygrał sprawę w sądzie po 12 latach. Miliony euro odszkodowania

Groenewegen ukarany

Holendrowi natychmiast udzielona została pomoc. 23-latek doznał poważnych obrażeń twarzoczaszki oraz klatki piersiowej: miał pęknięte kości szczękowe, stracił niemal wszystkie zęby i złamał kciuk. Z opresji wyciągnęli go lekarze ze szpitala w Sosnowcu, gdzie młody sprinter był operowany. Jego stan poprawił się, w październiku przechodził operacje szczęki, już w Holandii.

Groenewegen wziął na siebie odpowiedzialność za wypadek i od momentu wypadku nie uczestniczył w wyścigach. Holender z kraksy wyszedł ze złamanym obojczykiem, a jego zespół, Jumbo-Visma, zawiesił go do momentu wydania decyzji przez komisję dyscyplinarną.

FC Barcelona idzie do sądu. Żąda od Neymara milionów euro. FC Barcelona idzie do sądu. Żąda od Neymara milionów euro. "Nieuczciwie się wzbogacił"

Komunikat UCI mówi także, że Groenewegen weźmie udział w "imprezach na rzecz społeczności kolarskiej", choć nie jest jasne, o jakich mowa.

O kolarstwie przeczytasz więcej na portalu Rowery.org.

Więcej o: