Wyciekł plan kalendarza kolarskiego. Tour de Pologne zostanie skrócony!

Dziennikarze "ASa" dotarli do planów kalendarza obecnego sezonu, organizowanego na nowo przez Międzynarodową Unią Kolarską (UCI). Zgodnie z nim, Tour de Pologne odbyłby się w dniach 5-9 sierpnia i został skrócony o dwa etapy w porównaniu do pierwotnego planu.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczny kalendarz kolarski należy zbudować właściwie od nowa. Dziennikarze hiszpańskiego "ASa" dotarli do planów kalendarza, przygotowywanego przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI). Jak wynika z opublikowanego kalendarza, sezon miałby rozpocząć się 1 sierpnia od włoskiego klasyku Strade Bianche.

Zobacz wideo Rozmowa Michała Gąsiorowskiego z Michałem Gołasiem - kolarzem grupy INEOS

Już cztery dni później, czyli 5 sierpnia, rozpocząłby się Tour de Pologne. Zgodnie z zapowiedzią Czesława Langa, polski wyścig zostanie skrócony z siedmiu do pięciu etapów, przez co zakończy się 9 sierpnia. Wiele wskazuje na to, że wyścig dokoła Polski będzie jednym z kluczowych etapów przygotowań do Tour de France, który ma zacząć się 29 sierpnia.

3 października z kolei ma rozpocząć się Giro d'Italia, a 20 października Vuelta Espana. Mistrzostwa świata odbędą się w zaplanowanym wcześniej terminie - 23-29 września. Oprócz nich odbędą się także najważniejsze klasyki - Mediolan-San Remo (8.08), Liege-Bastogne-Liege (4.10), Dookoła Flandrii (18.10), Paryż-Roubaix (1.11) i Il Lombardia (14.11).

Przeczytaj także:

Więcej o: