Prokuratura podała przyczynę wypadku Bjorga Lambrechta podczas Tour de Pologne

Prokuratura rejonowa w Rybniku ustaliła, że przyczyną tragicznego wypadku Bjorga Lambrechta podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne był odblask drogowy. 22-letni kolarz zmarł 5 sierpnia po wypadku, do którego doszło w miejscowości Bełk w powiecie rybnickim.
Zobacz wideo

Od 6 sierpnia prokuratura rejonowa w Rybniku prowadzi śledztwo ws. śmierci Bjorga Lambrechta. Śledczy przesłuchali w tej sprawie m.in. kolarzy, którzy jechali w pobliżu belgijskiego kolarza. - Jeden z nich, jadący około 20 metrów za belgijskim kolarzem zeznał, że widział, jak zawodnik podskakuje, a potem traci panowanie nad rowerem i zjeżdża w lewo. Bardziej precyzyjne są zeznania dwóch bezpośrednich świadków, którzy widzieli jak Belg po najechaniu na przydrożny odblask traci panowanie nad kierownicą, nad którą próbuje odzyskać kontrolę i wjeżdża do rowu - informuje portal rmf24.pl.

Drogowy odblask przyczyną wypadku

Przyczyną wypadku było więc najechanie przez Lambrechta na odblask drogowy, który wystawał 1,5 cm nad jezdnię. - To smutna konstatacja, że odblaski, które mają poprawiać bezpieczeństwo na drodze, stały się przyczyną takiej tragedii - powiedziała prok. Pawela-Szendzielorz, cytowany przez PAP.

Do tragicznego wypadku doszło na 50. kilometrze trzeciego etapu Tour de Pologne z Chorzowa do Zabrza. Lambrecht na prostej drodze wpadł do rowu i z impetem uderzył klatką piersiową w betonowy przepust. Zmarł podczas operacji w szpitalu w Rybniku. Później w sieci pojawiło się nagranie z wypadku belgijskiego kolarza: