Tour de Pologne. Rafał Majka potwierdził swój udział w tegorocznej edycji

Rafał Majka weźmie udział w nadchodzącej edycji kolarskiego Tour de Pologne. Wraz z liderem ekipy Bora-Hansgrohe pojadą dwaj pozostali Polacy z zespołu - Maciej Bodnar i Paweł Poljański.

Rafał Majka potwierdził, że weźmie udział w tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. - Myślę, że wszystko wskazuje na to, że trzech Polaków - ja, Maciek [Bodnar - przyp. red.] i Paweł [Poljański - przyp. red.] wystartujemy na trasie Tour de Pologne w 2019 roku. Zapraszam - powiedział lider ekipy Bora-Hansgrohe w filmiku opublikowanym na oficjalnym koncie wyścigu na Twitterze.

Rafał Majka wygrał już w swojej karierze wyścig Tour de Pologne - w 2014 roku. Dwa lata temu próbował powtórzyć ten wyczyn, ale zajął ostatecznie 2. miejsce, przegrywając o 2 sekundy z Dylanem Teunsem. W ubiegłorocznej edycji wyścigu dookoła Polski zwyciężył Michał Kwiatkowski. Jego planów dotyczących startu na polskich szosach jeszcze nie znamy, ale zapowiadał, że bardzo mocno liczy na walkę o ponowne zwycięstwo w Polsce. 76. edycja Tour de Pologne rozpocznie się 3. sierpnia, a zakończy sześć dni później.