Rafał Majka przedłużył kontrakt z Tinkoff-Saxo

Zespół Rafała Majki Tinkoff-Saxo poinformował, że przedłużył umowę z Polakiem o kolejne trzy lata.

- Cieszę się, że mogę poinformować, że przedłużyliśmy kontrakt z Rafałem Majką. Jego poprzednia umowa z nami obowiązywała jeszcze rok, ale uznaliśmy, że zasłużył sobie ostatnimi występami w Tour de France na przedłużenie umowy. Rafał w ciągu ostatnich sezonów bardzo się rozwinął. Wiemy, że ciężko pracował na miejsce w naszym zespole. Należy mu się - brzmią słowa Bjarna Riisa z oświadczenia zamieszczonego na oficjalnej stronie internetowej Tinkoff-Saxo.

Majka był w czołówce w ostatnich dwóch wyścigach Giro d'Italia. W obecnym sezonie ukończył go na szóstym miejscu, rok temu był siódmy. W tegorocznym Tour de France miał być pomocnikiem dla Contadora. Jednak jeden z głównych faworytów Tour de France na trasie 10. etapu wycofał się z rywalizacji, bo doznał złamania kości piszczelowej. W roli lidera zespołu zastąpił go Majka, który wygrał dwa górskie etapy i zdobył koszulkę najlepszego górala Tour de France.

- Po tym, co pokazał w Tour de France po ciężkim Giro d'Italia, Rafał może realnie myśleć o podiach Grand Tourów. On nadal się rozwija i może stać się naszym kluczowym kolarzem - dodał Riisa.

Swojego zadowolenia po podpisaniu nowego kontraktu z Majką nie krył także właściciel zespołu Oleg Tinkov. - Rafał to jeden z najbardziej utalentowanych kolarzy w peletonie. Przed nim wielka przyszłość. Cieszę się, że będzie w naszej ekipie przez kolejne lata - powiedział Tinkov.

Start Tour de Pologne

W niedzielę wystartuje 71. edycja Tour de Pologne. W tym roku kolarze wyruszą z Gdańska, by dojechać do Bydgoszczy, mety pierwszego etapu. Wśród faworytów do wygrania całego wyścigu jest Rafał Majka, choć Polak z grupy Tinkoff-Saxo może czuć się zmęczony po przejechaniu ponad 7 tys. km w Giro d'Italia i Tour de France. W Wielkiej Pętli Majka odniósł największy sukces w karierze, wygrywając - jako pierwszy Polak w historii - dwa etapy i klasyfikację górską. - Wyścig w kraju jest dla mnie czymś wyjątkowym - mówi Majka.

Relacje na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE na iOS, Androida i Windows Phone.

Więcej o: