Oficjalnie: Majka wystartuje w Tour de Pologne, Kwiatkowski zrezygnował

Zespół Rafała Majki potwierdził, że zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France wystąpi w tegorocznym Tour de Pologne. - Będziemy go wspierać w głównym celu - wygraniu klasyfikacji generalnej - czytamy w oświadczeniu. Ze startu w wyścigu zrezygnował Michał Kwiatkowski.

Rafał Majka po Tour de France nie ma ani chwili odpoczynku - jeszcze w niedzielę jeździł po ulicach Paryża podczas kończącego ''Wielką Pętlę'' etapu przyjaźni. W poniedziałek i wtorek startował w dwóch belgijskich kryteriach. Wtorkowe wygrał . W środę Polak będzie gościem konferencji prasowej przed 71. Tour de Pologne, która odbędzie się w Warszawie.

Przed konferencją pojawiały się głosy, że Majka przez zmęczenie może zrezygnować ze startu w domowym wyścigu. W środę po południu, jego zespół wydał oświadczenie, w którym informuje, że najlepszy góral TdF na polskich trasach wystartuje i zrobi wszystko, by Polak powalczył o zwycięstwo. Wspierać go mają Nicki Sorensen, Jewgienij Petrov, Jesus Hernandez, Oliver Zaugg, Paweł Poljański, Rory Sutherland i Roman Kreuziger.

Tristan Hoffman o Tour de Pologne:

Jesteśmy tutaj, żeby wspierać Rafała w jego głównym celu - wygraniu klasyfikacji generalnej. Wszyscy widzieli, jak silny był Rafał podczas ostatniego touru. Wierzymy, że ta forma będzie trwała także podczas Tour de Pologne. Pierwsze cztery etapy są dla sprinterów, dlatego koncentrujemy się na piątym i szóstym etapie. To najtrudniejsze odcinki, które kończą się wspinaczką. Będziemy wspierać Rafała najlepiej, jak umiemy. Ostatni etap to runda dookoła Krakowa - jazda indywidualna na czas - na raczej płaskim terenie.

W Tour do Pologne nie wystąpi Michał Kwiatkowski, który swoją absencję tłumaczy zmęczeniem po Tour de France. - Wraz z drużyną postanowiliśmy, że nie wystartuję w Tour de Pologne. Pierwsza część sezonu była dla mnie bardzo intensywna, zmęczenie poczułem szczególnie pod koniec Tour de France. Teraz odpocznę i przygotowuję się do wrześniowych wyścigów - powiedział Kwiatkowski.

- Potwierdzam, że będę startował w Tour de Pologne. Dziś wylatuję do Gdańska, gdzie będę przygotowywał się do wyścigu. Stanę na starcie, by walczyć, a nie się przejechać. Co z tej walki wyjdzie, zobaczymy, ale ja i moja ekipa będziemy próbować, żeby wypadło jak najlepiej i żebyśmy wygrali Tour de Pologne - powiedział z kolei Majka, na którego będą zwrócone oczy wszystkich polskich kibiców kolarstwa po jego znakomitej jeździe we Francji.

71. Tour de Pologne startuje w niedzielę w Gdańsku. Wyścig potrwa do soboty 9 sierpnia.

O świecie Tour de France, dopingu i walce za wszelką cenę przeczytaj w książce, która wstrząsnęła sportowym światem >>

Więcej o: