Tour de Pologne. Jaroński: Szmyd będzie chciał udowodnić swoją wartość

- Polacy na pewno postarają się zaprezentować z jak najlepszej strony - mówi przed rozpoczynającym się 27 lipca Tour de Pologne komentator Eurosportu Tomasz Jaroński. Relacje na żywo z wszystkich etapów w Sport.pl, transmisje w Eurosporcie 2.

Tegoroczna edycja TdP będzie wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii dwa pierwsze etapy odbędą się poza granicami Polski - we włoskim regionie Trentino. W kolejnych dniach peleton zawita między innymi do Krakowa, Rzeszowa, Zakopanego i Katowic.

- Tegoroczny Tour de Pologne ma bardzo silną obsadę - mówi Jaroński. - Na starcie zobaczymy m.in. czołowych zawodników ostatniego Giro d'Italia. Będzie zwycięzca włoskiego wyścigu Vincenzo Nibali, drugi Rigoberto Uran, czwarty Michele Scarponi, no i oczywiście Polacy - Przemysław Niemiec i Rafał Majka, kolejno szósty i siódmy kolarz Giro. Ciekaw jestem, jak spisze się Bradley Wiggins, zwłaszcza w długiej w tym roku jeździe indywidualnej na czas - dodaje.

Jaroński, który będzie komentował wyścig w Eurosporcie 2 z Dariuszem Baranowskim, liczy na udany start Polaków.

- Trasa bardzo interesująca - pełne dwa etapy przebiegać będą przez legendarne włoskie przełęcze w Dolomitach. Wyścig będzie dynamiczny, bo premiować będzie aktywnych kolarzy. Polacy na pewno postarają się zaprezentować z jak najlepszej strony, zwłaszcza Sylwester Szmyd, który będzie chciał udowodnić swoją wartość, gdyż nie miał w tym sezonie ku temu zbyt wielu okazji. W górach liczę na Majkę i Niemca. Wierzę, że Polacy powalczą o zwycięstwo, choć przy tak silnej obsadzie będzie to bardzo trudne - uważa Jaroński.

Relacje na żywo z wszystkich etapów wyścigu w Sport.pl, transmisje w Eurosporcie 2.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: