1. etap Tour de Pologne. Kolarze zmierzą się z podjazdem pod Orlinek

Dokładnie o godzinie 14:13 spod Hotelu ?Gołębiewski? w Karpaczu rozpocznie się 1. etap 69. Tour de Pologne. Zawodnicy mają do przejechania 179,5 km, czeka ich czterokrotny podjazd pod słynny Orlinek. Relacja na żywo od godziny 14. na Sport.pl!

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

Trasa z Karpacza do Jeleniej Góry to cztery rundy po 39,2 km. Etap rozpocznie się około 30 km zjazdem. Potem kolarze zmierzą się z podjazdem pod Orlinek - jedną z najtrudniejszych górskich premii w Polsce. To nowość, że pierwszy etap będzie tak ciężki - choć jego górski odcinek nie jest zbyt wymagający, kolarze będą go musieli pokonać aż czterokrotnie. Na szczycie podjazdu zaplanowano górską premię pierwszej kategorii.

Od początku etapu można spodziewać się ucieczek. Do mety powinna dojechać jednak spora grupa kolarzy, bowiem ostatnie kilometry etapu to lekki zjazd.

Polscy fani liczą na Marka Rutkiewicza, reprezentanta Polski, zwycięzcę klasyfikacji górskiej Tour de Pologne z 2009 roku. 31-letni zawodnik specjalizuje się w jeździe w górach, potrafi atakować na ostatnich podjazdach i odjechać grupie pościgowej na płaskim odcinku.

Wśród faworytów do zwycięstwa na 1. etapie TdP wymienia się Włocha Enrico Gasparotto z Astany, zwycięzcę tegorocznego wyścigu Amstel Gold Race, Hiszpana Francisco Ventoso z grupy Movistar, który w tym roku wygrał jeden z etapów Giro d'Italia, a także Włocha Allesandro Ballana z BMC Racing Team, mistrza świata z 2008 roku i zwycięzcę Tour de Pologne z 2009 roku.

Wśród Polaków największe szanse na etapowe zwycięstwo mają - wspomniany wcześniej - Rutkiewicz, a także Michał Gołaś z grupy Omega Pharma-Quick Step.

Polskie sukcesy w Tour de France? Owszem, były!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.