Kolarstwo. Michał Gołaś pojedzie w Tour de Pologne

Nowy mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego - Michał Gołaś potwierdził swój start w Tour de Pologne. Dla kolarza Omega Pharma-Quick Step będzie to pierwsza okazja, aby zaprezentować się kibicom w trykocie mistrza Polski.

- Marzeniem każdego kolarza jest zdobycie koszulki mistrza Polski. Dla mnie dodatkowym marzeniem jest zwycięstwo etapowe w Tour de Pologne, a biało-czerwona koszulka z pewnością doda mi energii - powiedział Michał Gołaś.

- Wygrywając etap, możesz również włączyć się do walki o klasyfikację generalną. Będąc w życiowej formie, wszystko jest możliwe. Zobaczymy jak się ułożą pierwsze etapy, a decydującym powinie n być ten w Bukowinie Tatrzańskiej. Nie znam jeszcze założeń zespołu, ale będę chciał wypaść jak najlepiej. Już nie mogę doczekać się startu. Widziałem projekt nowej koszulki, którą po raz pierwszy założę właśnie podczas Tour de Pologne, wygląda super - dodał Gołaś.

Wraz z Michałem Gołasiem, w barwach Omega Pharma-Quick Step, wystartuje Michał Kwiatkowski, srebrny medalista mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas. Nie zabraknie również gwiazd światowego formatu jak Belg Tom Boonen czy znany głównie z kolarstwa przełajowego Czech Zdenek Stybar.

Wszystkie koszulki Tour de Pologne

Więcej o: