Kolarstwo. Pięciu z BDC MarcPol w szerokim składzie na Tour de Pologne

Piotr Wadecki , selekcjoner reprezentacji Polski w kolarstwie, ustalił skład 22 zawodników, którzy brani są pod uwagę przy powoływaniu reprezentacji Polski na 69. Tour de Pologne UCI World Tour (10-16 lipca 2012) - taką wiadomość, powołując się na dobrze poinformowane źródła, podał portal naszosie.pl.

W szerokim składzie kadry znalazło się pięciu kolarzy BDC MarcPol Team: Adam Wadecki; Konrad Dąbkowski; Mateusz Komar; Robert Radosz i Jarosław Kowalczyk . Reprezentacja Polski, otrzymała od Czesława Langa "dziką kartą". Liderami reprezentacji będą zapewne Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) oraz Bartosz Huzarski (NetApp). W wyścigu w biało-czerwonych barwach wystartuje ośmiu kolarzy.

Komentarz Dariusza Banaszka, dyrektora sportowego BDC MarcPol: - Może to truizm, ale muszę powiedzieć, że Piotrek Wadecki zna się na kolarstwie. Powołał optymalny, szeroki skład. "Wadek" myśli do perspektywicznie, nie ogranicza reprezentacji do zawodników będących aktualnie w wysokiej formie, bo za miesiąc sytuacja może się zmienić.

- Ja mogę zagwarantować, że moi kolarze będą w lipcu w najwyższej dyspozycji i każdy z nich z jest godny założenia biało-czerwonej koszulki. Moim zdaniem kadrę trzeba budować wokół Marka Rutkiewicza. Z zawodników, którzy w tym piekielnie trudnym wyścigu są w stanie pomóc mu w odniesieniu zwycięstwa - dodał Banaszka.

Zobacz niesamowite zdjęcia polskich asów na Giro d'Italia ?

Więcej o: