Tour de France. Aleksander Winokurow po operacji

?Operacja przebiegła pomyślnie? - napisała w oświadczeniu grupa kolarska Astana. Jej lider, Aleksander Winokurow, był w nocy z niedzieli na poniedziałek operowany w jednym z paryskich szpitali. Na niedzielnym etapie Tour de France z Issoire do Saint-Floure uczestniczył w kraksie i złamał kość udową.

Tysiące fanów nie może się mylić. Wejdź na Facebook.com/Sportpl ?

Kazach jest jednym z kilku kolarzy, którzy musieli wycofać się z wyścigu po wypadku. Wzięło w nim odział około trzydziestu uczestników "Wielkiej Pętli". 30-letni kolarz Astany wypadł z trasy i wpadł w zarośla. Z krzaków wyciągali go koledzy i osoby z teamu. Kazach już przed wyścigiem zapowiadał, ze to będzie jego ostatni Tour.

W wypadku, spowodowanym przez poślizg jednego z zawodników jadących na czele peletonu, uczestniczył m.in. inny kolarz Astany Dimitrij Fofonow. - Nagle przed nami znalazła się betonowa ściana. Zahamowałem, żeby się uchronić przed uderzeniem i wpadłem w kraksę. On jechał za mną i zatrzymał się dopiero na drzewie. Wstałem, sprawdziłem, że jestem cały, krzyknąłem do Aleksandra "Wstawaj, jedziemy dalej". Ale on odpowiedział: "Zaczekaj, chyba mam coś złamane" - opowiada kolarz.

Winokurow był trzeci w Tour de France w 2003 r. W 2007 r. został złapany na nielegalnym przetaczaniu krwi, za co zdyskwalifikowano go na dwa lata. To kolejny faworyt, po Bradleyu Wigginsie, Janezie Brajkoviciu, czy Chrisie Hornerze, który z powodu wypadku musiał wycofać się z wyścigu. - Wypadki są częścią tego sportu. Ale straciliśmy lidera i teraz będzie nam trudno - skomentował Fofonow.

Tak się kończy kariera Winokurowa (galeria)

 

Johnny Hoogerland ? też wypadł z trasy, ale dojechał

Więcej o: