Ponad 250 zawodników na starcie Mazovia 24H

Zdecydować się na start w 24-ro godzinnym maratonie w momencie totalnego załamania pogody kojarzy się z wyzwaniem himalajczyków zdobywających szczyty zimową porą. Pomimo takiej aury na starcie Mazovia 24H Marathon pojawiło się ponad 250 zawodników.

Start rozpoczął się w stylu LA Manse, zawodnicy zanim przekroczyli matę startu musieli przebiec około 400 m wokół kościoła mieszczącego się w centrum Wieliszewa. Organizator ze względu na warunki pogodowe skrócił nieco trasę tym samym omijając najbardziej mokre miejsca. Takie rozwiązanie spowodowało, że uczestnicy częściej i szybciej pojawiają się w strefie zmian i mogą korzystać z bufetu regeneracyjnego i zaplecza.

W kategorii Solo wystartowało 113 osób, w kategorii Duo zdzielonej na Kobiety, Mężczyzn i Mix wystartowało 27 drużyn, w kategorii Quatro 23 drużyny. Na godzinę 18.00 w kategorii solo prowadzą pokonując po 10 okrążeń (jedno okrążenie 11 km) Bartosz Łuczak - Gerappa, Arkadiusz Jankowski (Renault Eco2 Team) oraz Tomasz Bagrowski. Drużyny dwu i czteroosobowe pokonały średnio po 11 okrążeń. Kolejne informacje z Mazovia 24H Marathon za kilka godzin.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: