Kolarstwo. Trzech Polaków w Tour de Suisse

11 czerwca rozpoczyna się wyścig Dookoła Szwajcarii, który zaliczany jest do grona największych wyścigów na świecie - World Tour. Na starcie zobaczymy trójkę Polaków: Jarosława Marycza (Saxo Bank - Sungard), Bartosza Huzarskiego (Team NetApp) i Macieja Bodnara (Liquigas - Cannondale).

Całą trójkę najprawdopodobniej już za niespełna dwa miesiące zobaczymy w 68. edycji Tour de Pologne.

Jarosław Marycz niemal w ostatniej chwili wskoczył do składu ekipy SaxoBank - Sungard na Tour de Suisse. Jak sam zapowiada, liczy na dobry występ zespołu, ale co do swojej formy nie jest pewien . - Szczerze mówiąc, to że jadę Szwajcarię dowiedziałem się kilka dni temu. Jedziemy w dobrym składzie i zobaczymy co będzie. Jeśli chodzi o program na drugą część sezonu, to właśnie się on tworzy. Pod koniec miesiąca powinienem wiedzieć coś więcej i wtedy będę pewność w jakim kierunku pójdą przygotowania do Tour de Pologne.

W ubiegłym roku Marycz debiutował w Tour de Pologne i okazał się z dobrej strony już na pierwszym etapie. Na Placu Trzech Krzyży w Warszawie finiszował na piątym miejscu. - Mam nadzieję, że znajdę się w składzie zespołu na Tour de Pologne. Jeśli tak się stanie z pewnością będę chciał się ponownie pokazać polskim kibicom z jak najlepszej strony - zapowiedział Jarek Marycz.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.