BGŻ ProLiga. Polacy na podium Grodów, Łukasz Bodnar wciąż liderem

Słoweniec Robert Vrecer zwyciężył w klasyfikacji końcowej zaliczanego do cyklu BGŻ ProLigi etapowego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Kolejne miejsca na podium zajęli Polacy, drugi był Marek Rutkiewicz z grupy CCC Polsat Polkowice a trzeci jego kolega z zespołu Łukasz Bodnar, który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej BGŻ ProLIgi.

O klasyfikacji generalnej wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich zadecydował sobotni etap jazdy indywidualnej na czas zakończony zwycięstwem Słoweńca Roberta Vrecera. Kolarz zespołu Perutnina Ptuj uzyskał najlepszy czas wyprzedzając rodaka i kolegę z zespołu Gregora Gazvodę. Kolejne miejsca zajęli kolarze grupy CCC Polsat Polkowice Łukasz Bodnar, Marek Rutkiewicz i Tomasz Kiendyś.

Losy wyścigu na ostatnim etapie na swoją korzyść rozstrzygnąć próbowali kolarze CCC Polsat Polkowice. "Pomarańczowym" nie udało się jednak odrobić czasowej straty do lidera i na mecie w Dzierżoniowie pojawiła się pięcioosobowa czołówka z kolarzami walczącymi o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Obok wymienionej dwójki Polaków był tam także lider Robert Vrecer, który został zwycięzcą wyścigu. Etap wygrał Marek Rutkiewicz, który zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji punktowej i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Grodów. Trzecie miejsce w całym wyścigu zajął Łukasz Bodnar, który pozostał liderem BGŻ ProLigi.

Na czele klasyfikacji generalnej BGŻ ProLigi po wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich umocnili się kolarze grupy CCC Polsat Polkowice. Liderem pozostał Łukasz Bodnar, który obok zdobytych wcześniej punktów otrzymał punkty za trzecie miejsce na podium etapu jazdy na czas i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na pozycję wicelidera wyszedł Marek Rutkiewicz, który zdobył swoje pierwsze w tym sezonie punkty za wygrany ostatni etap i drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Ponieważ zgodnie z regulaminem BGŻ ProLigi polscy kolarze punkty mogą zdobywać tylko odpowiednio do zajętych miejsc, swój dorobek nieznacznie powiększyli jeszcze tylko drugi na pierwszym etapie Błażej Janiaczyk (CCC Polsat Polkowice) oraz trzeci na drugim etapie Grzegorz Stępniak (ALKS Stal Ocentix Iglotez Grudziądz) startujący w wyścigu w barwach kadry narodowej Polski. Dla obu był to również debiut w tegorocznym zestawieniu.

Kolejnym wyścigiem z cyklu BGŻ Proligi będzie Małopolski Wyścig Górski zaplanowany na termin 16-18 czerwca 2011 roku.

Więcej informacji oraz pełna klasyfikacja BGŻ ProLigi 2011 na BGŻ Proliga ?

Więcej o: