BGŻ ProLiga. Łukasz Bodnar nadal liderem po Memoriale Trochanowskiego

Niemiecki kolarz Andre Schulze z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał w niedzielę w Baboszewie wyścig o Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, drugie zawody z cyklu BGŻ ProLigi 2011. Prowadzenie w BGŻ ProLidze utrzymał zwycięzca pierwszego wyścigu Ślężański Mnich Łukasz Bodnar również reprezentujący grupę z Polkowic.

Na starcie 23 edycji Memoriału Andrzeja Trochanowskiego stanęło 124 kolarzy z 19 zespołów wśród nich wszystkie krajowe grupy zawodowe, a także ekipy z zagranicy. Po przejechaniu dystansu 166 kilometrów na czele stawki znajdowała się 40-osobowa czołówka, z której najszybciej finiszował Andre Schulze. Dla niemieckiego kolarza było to drugie z rzędu zwycięstwo w tym wyścigu, poprzednie odniósł w barwach czeskiej ekipy PSK Whirpool. Drugie miejsce zajął Krzysztof Jeżowski (Bank BGŻ) a trzeci był Marek Cichosz z grupy Legia Felt.

Memoriał Trochanowskiego nie przyniósł zmiany lidera BGŻ ProLigi. Po raz drugi w tym sezonie koszulkę założył Łukasz Bodnar z grupy CCC Polsat Polkowice, który wygrał inaugurujący cykl wyścig Ślężański Mnich w Sobótce. Na drugie miejsce awansował były mistrz Polski Krzysztof Jeżowski z grupy Bank BGŻ, który dzieli tę pozycję z Tomaszem Smoleniem (CCC Polsat Polkowice). Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem BGŻ ProLigi punkty do klasyfikacji ProLigi zdobywają tylko polscy kolarze, stąd punkty za zwycięstwo Andre Schulze nie zostały przyznane.

Ponownie do rywalizacji w BGŻ ProLidze kolarze przystąpią już w najbliższy czwartek. Wówczas rozpocznie się etapowy wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich, dla wielu ekip najważniejsze zawody pierwszej części sezonu. W punktacji BGŻ Proligi popularnym Grodom przyznano kategorię SUPER, co oznacza możliwość zdobycia większej ilości punktów do klasyfikacji.

Klasyfikacja BGŻ ProLigi po 2 wyścigach

Więcej informacji oraz pełna klasyfikacja BGŻ ProLigi 2011 na BGŻ Proliga ?

Więcej o: