Łukasz Bodnar pierwszym liderem BGŻ ProLiga 2011

Łukasz Bodnar wygrał po finiszu z ucieczki otwierający sezon kolarski w Polsce wyścig Ślężański Mnich w Sobótce wyprzedzając kolegów z zespołu Tomasza Smolenia i Tomasza Kiendysia. Kolarz grupy CCC Polsat Polkowice został pierwszym liderem cyklu BGŻ ProLiga 2011.

Wyścig Ślężański Mnich po raz pierwszy otwierał rywalizację w ProLidze, do której został włączony od tego sezonu. Na starcie we wszystkich kategoriach stanęło ponad 800 kolarzy. Wyścig od początku przebiegał pod dyktando kolarzy grupy CCC Polsat Polkowice. W decydującej 8-osobowej ucieczce znalazło się aż pięciu pomarańczowych. Na finiszu najszybszy okazał się Łukasz Bodnar, który wyprzedził kolegów z zespołu Tomasza Smolenia i Tomasza Kiendysia. Czwarte miejsce zajął Michał Podlaski z zespołu KS Pogoń Aktio Group Mostostal Puławy.

Łukasz Bodnar został pierwszym liderem cyklu BGŻ ProLiga 2011 zakładając na podium żółtą koszulkę sponsorowaną przez Bank BGŻ. W klasyfikacji generalnej wyprzedza kolegów z zespołu Tomasza Smolenia i Tomasza Kiendysia.

Więcej informacji oraz pełna klasyfikacja BGŻ ProLigi 2011 na BGŻ Proliga ?

Więcej o: