Giro d'Italia. Śmierć Belga Woutera Weylandta

26-letni Wouter Weylandt zginął podczas poniedziałkowego, trzeciego etapu Giro d'Italia z Reggio Emilia do Rapello (173 km). Belg upadł podczas zjazdu z góry Bocco, 25 km przed metą. Był reanimowany, a potem w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala, ale nie udało się go uratować.

Sport.pl na Facebooku! Najświeższe informacje ?

Według informacji telewizji RAI, Belg stracił przytomność i obficie krwawił. Lekarze, którzy natychmiast znaleźli się na miejscu wypadku musieli rozciąć jego kask. Przeprowadzili masaż serca, po czym kolarz został przetransportowany do szpitala, podczas transportu lekarze kontynuowali akcję ratunkową, ale ok. 17.30 czasu polskiego agencje poinformowały, że zmarł.

Weylandt był kolarzem grupy Leopard-Trek. W zeszłym roku wygrał trzeci etap Giro d'Italia z metą w holenderskim Middleburgu (to właśnie w Holandii rozpoczęło się zeszłoroczne Giro). Było to równo rok temu - 10 maja.

Tegoroczny trzeci etap wygrał Hiszpan Angel Vicioso. Liderem został Brytyjczyk David Millar, drugi na dzisiejszym etapie. Organizatorzy, przejęci wypadkiem Weylandta, jeszcze przed informacją o jego śmierci postanowili odwołać kończącą etap ceremonię dekoracji zwycięzców.

"Coś takiego nie powinno się zdarzyć. Skręca mnie w żołądku" - Napisał na twitterze brytyjski kolarz Mark Cavendish. "Moje myśli są z jego rodziną. Spoczywaj w pokoju Woterze Weylandtcie" - dodał.

Weylandt jest pierwszym kolarzem, który zginął podczas jednego z trzech wielkich wyścigów kolarskich (Tour de france, Giro d'Italia i Vuelta'a Espana) od 1995 r., gdy podczas Tour de France zginął Włoch Fabio Casartelli.

Kim był Wouter Weylandt?

Belg miał 26 lat. W latach 2004-2011 jeździł w teamie Quick Step. Od tego roku był kolarzem Leopard Trek. Pierwszym jego sukcesem było zwycięstwo w klasyfikacji punktowej podczas Tour de Pologne w 2006 r.. Dwa lata później był najlepszy na 17. etapie Vuelty, a w zeszłym roku wygrał trzeci etap Giro.

Alberto Contador ? czy włoskie odrodzenie

Więcej o: