Kolarstwo. McEwen i Hunter wzmacniają grupę Armstronga

Doświadczeni sprinterzy, Australijczyk Robbie McEwen i reprezentant RPA Robbie Hunter, podpisali kontrakty z grupą Lance'a Armstronga RadioShack.

Obaj kolarze byli członkami grupy Pegasus Sports, która nie uzyskała licencji ProTour na kolejny sezon.

- Dwóch Robbie'ch fantastycznie pasuje do naszej grupy, która jest mieszanką doświadczonych i młodych kierowców - powiedział menedżer grupy RadioShack Johan Bruyneel.

McEwen trzykrotnie wywalczył zieloną koszulkę najlepszego sprintera na Tour de France, a Hunter jest z kolei pierwszym kolarzem z RPA który wygrał etap na tym wyścigu.

- Żal mi kolarzy i pracowników Pegasusa, ale większość z nich zasługuje na jazdę najwyższym poziomie. Cieszę się, że mogłem dać tę możliwość dwóm z nich - dodał.

- To dla mnie ulga, że zapewniłem sobie kontrakt z zespołem RadioShack, zdecydowanie jednym z najlepszych na świecie, gdzie będę mógł jeździć w ProTour, w którym chciałem spędzić mój ostatni zawodowy sezon - powiedział 38-letni McEwen. - Wciąż wierzę, że jestem jednym z najszybszych sprinterów na świecie - dodał.

- Zespół RadioShack bardzo mi pasuje - wtórował mu Robbie Hunter. - Nie mają wielu sprinterów, więc znajdę dla siebie miejsce - dodał 33-letni kolarz.

Bohaterski czyn Robbiego McEwena ?

Więcej o: