Kolarstwo. Stuart O'Grady dołącza do Luxembourg Cycling Project

37-letni australijski sprinter Stuart O'Grady to kolejny kolarz który dołączył do nowej grupy Francka i Andy'ego Schlecka Luxembourg Cycling Project.

Stuart O'Grady to kolejny z kolarzy jeżdżących dotąd w grupie Saxo Bank, który dołączył do nowej ekipy Schlecków. 37-letni Australijczyk wygrywał płaskie etapy na największych światowych wyścigach. Ma też na koncie wygraną w jednodniowym klasyku Paryż-Roubaix.

- Stuart jest prawdziwą legendą, i jednym z najbardziej niezwykłych zawodników swojego pokolenia - powiedział menedżer generalny zespołu Brian Nygaard dodając, że O'Grady będzie podobnie jak w Saxo Banku kapitanem ekipy.

- To nie takie proste jak się wydaje. Muszę używać mojej wiedzy i doświadczenia, by utrzymać 'młode strzelby' w spokoju i zebrać kiedy robi się ciężko - wyjaśnia Australijczyk. - Przypominam chłopakom, że pracujemy jako zespół, mamy się wspierać i szanować oraz dawać z siebie 100 procent - dodał.

Supergrupa Schlecków

Poza braćmi Andy'm i Francku Schleckami, w Luxembourg Cycling Project jeździć będą między innymi Niemcy:Linus Gerdemann, Fabian Wegmann i Jens Voigt, Duńczyk Jakob Fuglsang, Portugalczyk Bruno Pires, Belg Maxime Monfort oraz Daniele Bennati, Davide Vigano i Giacomo Nizzolo z Włoch.

Coraz mocniejsza ekipa braci Schlecków>

Więcej o:
Copyright © Agora SA