Kolarstwo. Carlos Sastre od przyszłego sezonu w Geox

Carlos Sastre, zwycięzca Tour de France z 2008 roku, od przyszłego seoznu zamieni koszulkę Cervelo TestTeam na trykot ekipy Geox, obecnie Footon - Servetto. Transfer ten nie zmienia jednak planów Hiszpana, który zamierza powalczyć o zwycięstwo na Vuelta a Espana.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

Carlos Sastre, triumfator Tour de France sprzed dwóch lat ogłosił, że po raz kolejny zmienia ekipę. Pierwszym teamem obecnie 35-letniego zawodnika była hiszpańska ONCE. Sastre spędził w niej trzy lata i podpisał kontrakt z duńską drużyną CSC (obecnie Saxo Bank)

Po wygraniu Tour de France, w sezonie 2009 przeniósł się do nowopowstającej ekipy Cervelo TestTeam i tam spędził dwa sezony, odnosząc kilka zwycięstw, m.in. podczas Giro d'Italia w ubiegłym roku. Teraz Hiszpan doszedł do porozumienia z kierownictwem ekipy Footon - Servetto, która pozyskała także nowego sponsora i od przyszłego roku nazywać się będzie Geox - Wiara jaką pokłada we mnie kierownictwo zespołu, upewniła mnie już od pierwszej rozmowy, że to dobry wybór - powiedział Sastre, - Ludzie, którzy kierują tym zespołem mają ogromne doświadczenie w kolarstwie i siedzą tu od lat - dodał. Jak przyznaje Mauro Gianetti, dyrektor sportowy ekipy Footon - Servetto, negocjacje z Sastre przebiegały bardzo łatwo -Usiedliśmy do rozmów i w dwa dni uzgodniliśmy wszelkie warunki kontraktu. Myślę, że w nowej drużynie Sastre będzie miał odpowiednią motywację, by walczyć o najwyższe cele.

Uzgodnienie warunków kontraktu i przejście do Geox nie zmienia jednak planów Sastre, który zamierza wygrać tegoroczną Vueltę, jeszcze w koszulce Cervelo TestTeam. - Wiem, że zarówno ja, jak i moi koledzy pojedziemy bardzo dobry wyścig i wspólnymi siłami będziemy walczyć o czołowe lokaty - powiedział Sastre.

Zwycięzcą Volta a Portugal został David Blanco?

Więcej o: