Tour de France. Bruyneel: Armstrong celowo traci czas do liderów

- To zdecydowanie ma swój cel - powiedział szef grupy RadioShack Johan Bruyneel o powiększającej się stracie Lance'a Armstronga do liderów Tour de France. - Teraz, kiedy nie walczy już w klasyfikacji generalnej, próbuje oszczędzać siły - dodał, wyjaśniając, że celem Amerykanina jest wygrana na jednym z etapów. Relacja z 15. etapu Tour de France od 12.15 na Sport.pl

Złapanie gumy i kilka upadków w pierwszych dniach wyścigu przyczyniło się do słabej postawy Armstronga w tegorocznym wyścigu. Przed wjazdem w Pireneje, strata Armstronga do liderującego Andy'ego Schlecka powiększała się przez cztery kolejne dni. - To zdecydowanie ma swój cel - powiedział szef grupy RadioShack Johan Bruyneel. - Teraz, kiedy nie walczy już w klasyfikacji generalnej, próbuje oszczędzać siły - wyjaśnił.

- Jednego dnia może spróbować zabrać się z ucieczką, i potrzebuje świeżości, by wygrać etap - zdradza Bruyneel. - Lepiej mieć wówczas 20 minut straty niż 12, jeśli chce się wygrać etap v- wyjaśnia szef grupy RadioShack, tłumacząc powiększającą się stratę swojego zawodnika.

38-letni Armstrong jest obecnie 36. w klasyfikacji generalnej ze stratą 39 minut i 44 sekund do Schlecka.

Gra na remis w kolarskim Tour de France ?

Więcej o: