Wielkie rowerowe święto w Polkowicach

?Polska na rowery? to akcja dla ludzi, którzy chcą aktywnie i zdrowo spędzić czas. Zapraszamy ich w niedzielę do Polkowic, gdzie będą mogli pojechać na przejażdżkę z wicemistrzynią olimpijską z Pekinu Mają Włoszczowską. To właśnie Włoszczowska poprowadzi w niedzielę peleton na trasie Polkowice - Grodowiec - Polkowice. Trasa liczyć będzie około 20 kilometrów.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

- Mam nadzieję, że stawi się jak najwięcej amatorów dwóch kółek. Aby wystartować, trzeba zabrać ze sobą tylko rower i dobry humor. Trasa nie jest wymagająca i na pewno przejdzie ją każdy, niezależnie od wieku, roweru czy poziomu aktywności fizycznej - zapewnia Włoszczowska.

Cały weekend w tym regionie zostanie zdominowany przez kolarstwo. Od piątku do niedzieli w Lubinie, Szprotawie i właśnie Polkowicach rozgrywany będzie Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Criterium Cuprum Cup", Memoriał Henryka i Marcina Woźniaków oraz wyścig "Gród Chrobrego - Szprotawa". W piątek kryterium kolarskie zaplanowano w Lubinie, w sobotę zawodnicy rywalizować będą w Szprotawie, a w niedzielę w Polkowicach.

Nasz rowerowy spacer z Mają Włoszczowską przeprowadzimy po kryterium Cuprum Cup w Polkowicach, które rozpocznie się o godz. 13.30. Udział zapowiedziało wiele czołowych ekip kolarskich z Polski i zagranicy, z CCC Polsat Polkowice na czele. Zawodnicy będą rywalizować na trasie 62,5 km (25 okrążeń o długości 2,5 km). Peleton wystartuje o godz. 14. z ul. Kardynała Kominka. Zwycięzcą wyścigu zostanie ten, kto przejedzie najwięcej okrążeń i zdobędzie najwięcej punktów. W przypadku remisu w liczbie okrążeń i liczbie zdobytych punktów decyduje liczba zwycięstw na lotnych finiszach.

Po zakończeniu wyścigu zawodowców rozpoczniemy akcję "Gazety". Około 16. rozpocznie się pokaz trialu rowerowego na boisku przy szkole podstawowej w wykonaniu grupy KOXX TEAM. Natomiast na 16.45 zaplanowano start grupy "rodzinnej" - wszyscy, którzy wystartują z Włoszczowską i teamem CCC, przejadą dwa okrążenia po wyznaczonej trasie pokonanej wcześniej przez zawodowców. Natomiast o 17.15 zaplanowaliśmy wspólne zdjęcie wszystkich uczestników przejazdu wraz z zawodniczkami MTB CCC Polkowice, które opublikujemy we wtorkowym wydaniu "Gazety Wyborczej Wrocław". Później rozpoczną się konkursy z nagrodami. Przez cały czas prowadzony będzie przegląd i darmowe znakowanie rowerów.

Wyjazd na trasę Polkowice - Grodowiec - Polkowice zaplanowano na 17.45. Na pewno pojadą z nami panie z grupy MTB CCC Polkowice i zapewne one będą nadawać tempo wycieczce.

Do wszystkich apelujemy o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Jeśli przygotowujesz się do jazdy na rowerze i szukasz kompetentnych porad, wejdź na stronę internetową www.polskanarowery.sport.pl. Tam dowiesz się, jak się do przejażdżki przygotować, co jeść i jak dopasować odpowiedni sprzęt.

Rowerem ? bezpiecznie do celu

Więcej o: