Czesław Lang zaprasza na maratony

W miniony weekend w Chodzieży odbył się pierwszy wyścig z cyklu Skandia Maraton. Kto nie wystartował, a ma ochotę oprócz jeżdżenia na rowerze na odrobię rywalizacji, będzie miał jeszcze okazję. W różnych miejscach Polski rozegranych zostanie aż siedem podobnych imprez.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

- Od 18 lat zajmujemy się organizacją imprez sportowych. Zaczęliśmy od Tour de Pologne. Cztery lata temu przy okazji tego wyścigu pomyślałem sobie, a dlaczego nie dać szansy kibicom kolarskim poczucia się, jak to jest się pościgać. Tak narodził się cykl Skandia Maraton - opowiada o idei maratonów dyrektor Tour de Pologne, były kolarz zawodowy Czesław Lang.

W tym roku odbędzie się jeszcze siedem kolarskich wyścigów: w Bielawie (16 maja), w Białowieży (23.05), Nałęczowie (30.05), Olsztynie (13.06), Sopocie (27.06), Białymstoku (12.09) i Rzeszowie (26.09). Pula nagród wyścigu wyniesie 400 tys. zł. Do wylosowania dla uczestników sześciu z ośmiu maratonów będzie fiat punto evo. - Ważne, żeby ludzie wsiedli na rower po prostu dla zdrowia - mówi Lang.

Włoski kolarz zawieszony za EPO ?

Więcej o: