AG2R - La Mondiale

Skrót: ALM

Kraj: Francja

Kontakt:

EUSRL France Cyclisme AG2r

Prévoyance 9, Rue des Genevois

Parc d'Activité de Cete Rousse F-7300 Chambéry-Le-Haut (Francja)

E-mail: france.cyclisme@wanadoo.fr

Strona www: http://www.ag2r-cyclisme.com

Sponsor: Ag2r, La Mondiale - firmy ubezpieczeniowe

Rowery: BH Global Concept G-4

Menadżer:

Vincent Lavenu

Dyrektor sportowy:

Vincent Lavenu

Asystenci:

Gilles Mas

Arturas Kasputis

Julien Jurdie

Francuski zespół AG2R istnieje nieprzerwanie od 2000 roku. W tym sezonie został zmieniony drugi człon nazwy "Prévoyance" zastąpiło "La Mondiale" tym samym pełna nazwa to AG2R - La Mondiale. Obie sponsorujące firmy działają na rynku ubezpieczeń.

W przerwie między sezonowej zespół zanotował kilka ciekawych transferów. Największym z nich było zakontraktowanie Rosjanina Vladimira Efimkina. Były kolarz Caisse d'Epargne miał wyraźnie dość bycia w cieniu innych górali i w sezonie 2008 będzie mógł pojeździć na własne konto. Swoją wartość zademonstrował na ostatniej edycji Vuelta a Espana, gdzie wygrał jeden z etapów, a w generalce był 6. podobnie jak w Tour de Suisse. Innym ciekawym posunięciem jest "zwerbowanie" dwóch niesamowicie zdolnych 21-latków. Estończyk Tanel Kangert to aktualny mistrz kraju w kat. młodzieżowiec. Na swoim koncie ma również 7. miejsce w mistrzostwach świata oraz 8. w mistrzostwach Europy na czas. Alexandre Pliuschin z Mołdawii to również czołówka młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas. Ponadto na swoim koncie ma triumf w Ronde van Vlaanderen U23 oraz sukcesy na torze. Udany sezon ma za sobą również Tadej Valjavec. Słoweniec jeszcze w barwach Lampre-Fondital zdobył mistrzostwo swego kraju, jak również uplasował się na 4, miejscu w Paryż-Nicea, 7. w Vuelta al Pais Vasco oraz 9. w Dauphiné Libéré. Pozostali kolarze, którzy wzmocnili zespół to: Christophe Edaleine, Cédric Pineau, Jean-Charles Sénac oraz Stijn Vandenbergh.

Spośród zawodników, którzy pozostali na kolejny rok w AG2r najwięcej spodziewać można się po Rinaldo Nocentinim. Włoch dobrze czuje się w pagórkowatych klasykach i tam można zawsze na niego liczyć. Zespół posiada również bogatą liczbę sprinterów. W Giro d'Italia oraz Vuelta a Espana dobrze sobie radził Alexandre Usov. Jean-Patrick Nazon pokazał niejednokrotnie, że potrafi wygrywać z najlepszymi sprinterami świata, a w jego ślady może pójść Lloyd Mondory. W terenie innym niż płaski do walki włączyć się mogą: Cyril Dessel, José Luis Arrieta czy René Mandri. Nie są to może wielkie nazwiska, ale w szczytowej formie mogą "wyskoczyć" z drugiego rzędu. Swego rodzaju "czarnym koniem" może okazać się John Gadret, który jest niezwykle wojowniczym kolarzem, nie bojącym się żadnych warunków. Ostatnim zawodnikiem, na którego warto zwrócić uwagę jest Szwajcar Martin Elmiger. 30-letni kolarz specjalizuje się w ciężkich klasykach.

Skład: