Bouygues Telecom

Skrót: BTL

Kraj: Francja

Kontakt:

Bouygues Telecom

SA Vendée Cyclisme

B.P. 17 / Le Manoir

Saint-Michel F-85140

Les Essarts (Francja)

E-mail: sa.vendeecyclisme@lequipebouyguestelecom.fr

Strona www: http://www.equipebouyguestelecom.fr

Sponsor: Bouygues Telecom - koncern telekomunikacyjny

Rowery: Time VXR (Campagnolo) Bouygues

Menadżer:

Jean René Bernaudeau

Dyrektor sportowy:

Didier Rous

Asystenci:

Christian GuiberteauDominique ArnouldIsmaël MottierPhilippe MauduitBeno^t Genauzeau

Francuski zespół sponsorowany przez koncern telekomunikacyjny Bouygues Telecom należy do grona słabszych zespołów należących do Pro Tour. Sytuacja najprawdopodobniej nie zmieni się na przełomie tego sezonu, gdyż zespół wzmocniło zaledwie pięciu zawodników o zerowym doświadczeniu w wyścigach najwyższej klasy.

Damien Gaudin może się pochwalić zwycięstwem w Paryż-Roubaix dla młodzieżowców. Perrig Quemeneur wciąż czeka na swój pierwszy triumf w wyścigach zaliczanych do kalendarza UCI. Trzecim z młodych francuzów dołączających do zespołu jest Sébastien Turgot, który w poprzednim sezonie wygrał Les 3 Jours de Vaucluse. Trochę więcej spodziewać sie można po dwóch Rosjanach. Evgueny Sokolov dobrze spisywał się we francuskich wyścigach niższej klasy, gdzie został zauważony i "ściągnięty" do zespołu. Yuri Trofimov może się okazać "asem z rękawa". W ubiegłym roku wygrał klasyki Paris-Troyes i La Roue Tourangelle, do tego kilkukrotnie plasował się w czołowej "10".

Wielkich sukcesów, w tym zespole należy szukać ze świeczką. Dimitri Champion wyrasta na dobrego "czasowca" co potwierdził wicemistrzostwem kraju. Drugim razem pod rząd mistrzostwem Holandii w tej specjalności może się poszczycić Stef Clement. Szwajcar Aurélien Clerc od kilku sezonów dobija się do światowej czołówki sprintu, jednak wciąż nie można go do niej zaliczyć. Pierrick Fédrigo to jeden z tych kolarzy, na którego trzeba zawsze uważać. Nieczęsto zdarza mu się sięgać po najwyższe tytuły, ale jest pewnym punktem zespołu i często znajduje się w czołówce wyścigów. Podobnym kolarzem o nieco większych sukcesach jest Thomas Voeckler. 29-letni Francuz budzi postrach u rywali tym, iż nie wiadomo kiedy zaatakuje, a przy tej klasie zawodnika może się to okazać kluczową wiedzą. Trzecim zawodnikiem, którego można zaliczyć do liderów zespołu jest Jéreme Pineau, który podobnie jak poprzednicy specjalizuje się w harcach. Jednym z nielicznych obcokrajowców w składzie jest Xavier Florencio Cabre. Hiszpan z sezonu na sezon wydaje się mocniejszy a w tym roku zapowiadał walkę o miejsce w reprezentacji kraju na Igrzyska Olimpijskie. Zamykając skład Bouygues Telecom należy wspomnieć o dwóch perspektywicznych sprinterach Erki Pütsepie oraz Saidzie Haddou.

Skład: