Cofidis - Le Credit par Telephone

Zespół: Cofidis - Le Crédit par Téléphone

Skrót: COF

Kraj: Francja

Kontakt:

Team Cofidis

ZAC de Ravennes les Francs

6, avenue Poincaré

F-59910 Bondues

(Francja)

E-mail: cofidiscompetition@orange.fr

Strona www: http://www.equipe-cofidis.com

Sponsor: Cofidis - przedsiębiorstwo finansowe udzielająca kredytów przez telefon

Rowery: Time (Campagnolo)

Menadżer:

Eric Boyer

Dyrektor sportowy:

Francis van Londersele

Asystenci:

Alain Deloeuil

Jean-Luc Jonrond

Bernard Quilfen

Grupa Cofidis została założona w 1996 roku przez sławnego menedżera, Cyrille Guimarda, który promowal takie legendy jak Bernard Hinault, czy Greg LeMond. Aktualnie menedżerem grupy jest Eric Boyer, a skład opierany jest na kolarzach z Francji.

Jednym z najważniejszych zawodników w drużynie jest Nick Nuyens. Belg, który od dwóch lat jeździ we francuskiej ekipie, kolejnego sezonu nie zaliczy do udanych. Czwarte miejsce w mistrzostwach kraju, 4. na etapie Omloop het Volk czy 8. na etapie Dauphine Libere to nie szczyt marzeń 27-latka. Mocnym ogniwem jest Monfort Duque, który ostatni sezon miał udany. Kolumbijczyk wygrał etap Vuelta a Espana oraz zajmował kilka dalszych miejsc na etapach Dauphine Libere czy Volta a Catalunya. Wspomnieć wypada też o Stafie Scheirlinckxie. Rok starszy od swojego rodaka Nuyensa, w ubiegłym sezonie zajmował 6. miejsce na etapie Tour de France, a oprócz tego zajął 12. miejsce w GP Ouest France - Plouay, 13. w Tirreno Adriatico i 16. lokatę w Paris-Roubaix. Trzon ekipy to także starszy z braci Chavanel - Sylvain. Dla Francuza ten sezon z pewnością był dobry - 10. miejsce w Dauphine Libere, 16. w Vuelta a Espana i 17. w Paris-Nice. Z pewnością jednak to nie szczyt marzeń zawodnika i w tym sezonie kolarz będzie chciał poprawić te osiągnięcia.

Nie wypada nie wspomnieć o niestrudzonym weteranie Stephenie Auge. Polscy kibice na pewno pamiętają jego zwycięstwo etapowe podczas Tour de Pologne w 2006 roku. W ubiegłym roku jednak nie błyszczał specjalnie, a najważniejszym sukcesem jest wygrana Cholet - Pays De Loire. Kibice jak i szefostwo ekipy na pewno liczą na odrodzenie Davide Moncoutie, który nie może odnaleźć formy z 2005 roku kiedy to wygrywał etapy Tour de France, Vuelta al Pais Vasco czy zajmował 6. miejsce w Dauphine Libere. Duże nadzieje pokładane również są w wysokim Nicolasie Hartmannie. Ten urodziny w 1985 roku kolarz w ostatnim sezonie wygrał etap m.in. Tour de l'Avenir oraz był 8. w La Poly Normande.

Skład:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.