Crédit Agricole

Skrót: C.A

Kraj: Francja

Kontakt:

Equipe Crédit Agricole

Zac du Fresne

Rue Jacquard

F-91280 Saint Pierre du Perray (Francja)

E-mail: veloclubdeparis@wanadoo.fr

Strona www: http://au-veloclubdeparis.fr/

Sprzęt:

Sponsor: Crédit Agricole - francuski bank

Rowery: Look KG 585 (Shimano)

Crédit Agricole jest zespołem ProTour

Menadżer:

Roger Legeay

Dyrektor sportowy:

Serge Beucherie

Asystenci:

Eddy Seigneur

Jean-Jacques Henry

Michel Laurent

Jean-Baptiste Souquet

Ekipa Credit-Agricole to francuski zespół posiadający licencję ProTour. Obecny główny sponsor finansuje grupę od 1997 roku, a wcześniej drużyna miała nazwę GAN. Ekipa praktycznie od kilku sezonów bazuje na tych samych zawodnikach. Menadżerem teamu jest Roger Legeay.

Największą gwiazdą ekipy jest Norweg Thor Hushovd, który karierę rozpoczynał w 2000 roku. Jak przystało na prawdziwego sprintera zawodnik ten ma na swoim koncie wiele wspaniałych etapowych zwycięstw w takich wyścigach jak Tour de France, Vuelta a Espana czy Giro d'Italia. Ostatni sezon nie był jednak dla niego udany i jak sam zapowiada w tym musi się "odkuć". Kolejnym asem zespołu jest Węgier Laszlo Bodrogi. Ten 31-letni zawodnik jest specjalistą w jeździe na czas. W minionym sezonie został mistrzem kraju oraz wicemistrzem świata w tej właśnie konkurencji. Trzon ekipy to także William Bonnet. Ciągle młody Francuz, w ostatnim sezonie osiągnął kilka ładnych wyników - czwarte miejsce na etapie Paris-Nice czy druga lokata na etapie Cztery Dni Dunkierki. Mocnym punktem jest także Alexandre Botcharov, który w minionym roku był drugi na 7. etapie Dauphiné Libéré oraz zajmował 17. i 18. lokatę w klasykach - Amstel Gold Race i Liege - Bastogne - Liege. Litewski góral powinien być dobrze znany polskiej publiczności, ponieważ przed dwoma laty zajął dobrą, szósta pozycję w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne.

Kibice liczą również na odrodzenie Christopha Le Mevela. Francuz, który w 2005 roku wygrał etap Giro d'Italia, ubiegły rok na pewno może zaliczyć do nieudanych. Wielkie nadzieje pokładane są również w rodaku Le Mevela - Pierre Rollandzie. Kolarz, który wygrywał już etapy na Tour du Limousin w tym sezonie ma walczyć o wyższe laury. W biało-zielonych koszulkach występują także dwaj synowie legend kolarstwa, którzy podążają śladami ojców. Polscy kibice powinni pamiętać Sébastiena Hinaulta, który w 2003 roku wygrał jeden z etapów Tour de Pologne. Natomiast młody Nicolas Roche w ubiegłym roku wygrał Mistrzostwa Irlandii w jeździe na czas. Ignatas Konovalovas to jeden z nielicznych nowych nabytków drużyny. Młody Litwin dzięki pokazaniu się na mistrzostwach Europy gdzie zajął drugie miejsce oraz dobrej postawie na mistrzostwach krajowych gdzie również zajął dwa drugie miejsca otrzymał możliwość ścigania się w ekipie ProTourowej. Trzeba zauważyć, że do ekipy po dwuletniej przerwie, spowodowanej ciężką kontuzją wraca Saul Raisin. Utalentowany Amerykanin pauzował od kwietnia 2006 roku, kiedy to po kraksie na Circuit de la Sarthe zapadł w śpiączkę, doznając przy tym poważnych obrażeń głowy i mózgu.

Skład: