Kapitalne wieści prosto z Włoch. Ogromny sukces Polaka na Giro d'Italia!

Stanisław Aniołkowski zajął drugie miejsce na 13. etapie kolarskiego Giro d'Italia! Polak świetnie pojechał na finiszu i dał się wyprzedzić jedynie Włochowi Jonathanowi Milanowi, który wygrał już trzy etapy w tegorocznym wyścigu. Wynik Aniołkowskiego to najlepsze osiągnięcie Polaka na tym wyścigu od 12 lat.

Choć od lat Stanisław Aniołkowski uchodził za duży talent, nie udawało mu się udowadniać swojej wartości w barwach zagranicznych zespołów. Po dwóch niezłych, choć nie wybitnych, latach w belgijskiej ekipie Bingoal Polak przeszedł do amerykańskiego Human Powered Health, gdzie zrobił ważny krok do przodu. W 2024 roku został kolarzem francuskiego Cofidis.

Zobacz wideo Oto plany transferowe Jagiellonii

Giro d'Italia. Stanisław Aniołkowski drugi! Najlepszy wynik od 12 lat!

W piątek 17 maja we Włoszech odbył się 13. etap tegorocznego Giro d'Italia. Kolarze rywalizowali na płaskim terenie i przez większą część wyścigu nikt nie zdecydował się na ucieczkę. To sprawiło, że zwycięzca miał zostać wyłoniony na finiszu.

Najszybszy na tym etapie okazał się Włoch Jonathan Milan, który wcześniej wygrał już dwa odcinki na tegorocznym wyścigu w Italii. Tuż za nim uplasował się Stanisław Aniołkowski! Polak wypracował sobie bardzo dobrą pozycję w peletonie, co pozwoliło mu finiszować na drugim miejscu! Trzecią lokatę zajął Phil Bauhaus. Warto dodać, że to najlepszy wynik polskiego kolarza na Giro d'Italia od 12 lat. W 2012 roku drugie miejsce w Asyżu zajął Bartosz Huzarski.

Dla Polaka to kolejny bardzo dobry występ na tegorocznym wyścigu we Włoszech. Dwa dni temu był dziewiąty na 11. etapie zmagań. Wówczas triumfował także Milan.

Po piątkowym etapie rywalizacji liderem Giro d'Italia jest Słoweniec Tadej Pogacar, który ma bardzo dużą przewagę nad resztą rywali. 

Do końca wyścigu zostało jeszcze osiem dni. Ostatni etap zostanie rozegrany w niedzielę 26 maja. 

Czy Stanisław Aniołkowski wygra jakiś etap Giro d'Italia?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.