Trasa Ronde de Mouscron to było pięć okrążeń po ulicach miasta. Jedno okrążenie miało długość 24,5 km, więc łącznie zawodniczki musiały przejechać 122,5 km.
Już na pierwszym okrążeniu wyścigu powstało zamieszanie po kraksie na 12. kilometrze trasy. Sędziowie byli zmuszeni przerwać wyścig, aby przeprowadzić neutralizację. Trwała ona dość długo. Na szczęście udało się wznowić rywalizację. Po restarcie kolarki zespołów Fenix-Deceuninck i Uno-X Mobility próbowały nadać mocne tempo, aby rozbić stawkę.
Peleton dość często rozpadał się na mniejsze grupy ze względu na liczne kraksy na trasie. Wypadki skutecznie omijała ekipa Human Powered Health Cycling Team, w której jeździły siostry Pikulik - Daria i Wiktoria.
Na ostatnim okrążeniu z przodu utrzymywała się grupa ok. 20 zawodniczek. Wśród nich była Daria Pikulik. Żadna z kolarek nie była skłonna do ataku. Skuteczny atak na ostatnich kilkuset metrach przeprowadziła właśnie Polka. Znalazła korytarz między rywalkami i przedarła się z czwartego na pierwsze miejsce. Od razu wyrobiła sobie przewagę kilku metrów, która była wystarczająca. W pogoń za nią ruszyły Anniina Ahtosalo i Martina Fidanza, reszta zawodniczek nie miała sił na atak. Jednak ani Finka, ani Włoszka nie zdołały dopaść Pikulik, która wygrała pierwszy wyścig w tym sezonie.
Na 33. miejscu wyścig w belgijskiej miejscowości ukończyła Marta Jaskulska z ekipy CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team, miała stratę 33 sekund. Wyścigu nie ukończyła Wiktoria Pikulik.
Dzięki wygranej Daria Pikulik zdobyła 125 punktów do rankingu UCI. W notowaniu z 26 marca zajmowała 23. miejsce, będąc jednocześnie drugą najwyżej sklasyfikowaną Polką. W czołówce jest Katarzyna Niewiadoma (szóste miejsce)
Pikulik radzi sobie zarówno na szosie, jak i na torze. Wszystko wskazuje na to, że będzie reprezentowała nasz kraj na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w kolarstwie torowym. W tej dyscyplinie ma brązowy medal mistrzostw świata z 2020 r. w konkurencji omnium, czyli wieloboju. W swoim dorobku ma jeszcze sześć medali mistrzostw Europy w omnium, scratchu i drużynowym wyścigu na dochodzenie.