Oto klasyfikacja generalna Tour de Pologne po zwycięstwie Majki

Rafał Majka zanotował spory awans w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. Dzięki wygraniu trzeciego etapu znalazł się tuż za plecami lidera. Bardzo wysoko jest także Michał Kwiatkowski.

Trzeci etap Tour de Pologne z Wałbrzycha do Dusznik-Zdroju przyniósł nam pasjonujący finisz, w którym główną rolę odegrało dwóch najlepszych polskich kolarzy. Rafał Majka do samej linii mety walczył z Michałem Kwiatkowskim o etapowe zwycięstwo. Wmieszał się w to wszystko lider wyścigu, Matej Mohorić, który rozdzielił Polaków na podium. Dzięki wygranej Majka przesunął się w klasyfikacji generalnej.

Zobacz wideo "FIFA" odchodzi do przeszłości. Powstało "EA Sports FC 24"

Polacy w czołówce Tour de Pologne

Po trzech etapach Tour de Pologne liderem wyścigu pozostał Matej Mohorić, zwycięzca drugiego etapu. Dzisiejszy triumfator, Rafał Majka, jest drugi i traci do niego tylko dziesięć sekund. Taką samą stratę ma Joao Almeida, kolega Majki z ekipy UAE Team Emirates.

Polak nie ukrywał, że priorytetem dla grupy jest końcowe zwycięstwo Portugalczyka, który może sporo zyskać na szóstym etapie, jeździe indywidualnej na czas w Katowicach.

Czwarte miejsce zajmuje Michał Kwiatkowski, ze stratą 12 sekund do Mohoricia. Może zmniejszyć straty szczególnie na piątym etapie, z Pszczyny do Bielska-Białej, który będzie typowo górski.

Dość wysoko jest także reprezentant Polski Marcin Budziński. Zajmuje 29. lokatę ze stratą półtorej minuty do lidera. Pozostali polscy kolarze zajmują dalsze miejsca, mają stratę ponad dziesięciu minut.

Do końca wyścigu pozostały cztery etapy. We wtorek kolarze pojadą ze Strzelina do Opola. Tutaj będą mogli wykazać się sprinterzy.

Czołowa dziesiątka klasyfikacji generalnej Tour de Pologne po trzech z siedmiu etapów:

  1. Matej Morohić (Słowenia/Bahrain Victorious) 13h 14' 56''
  2. Rafał Majka (UAE Team Emirates) + 00' 10''
  3. Joao Almeida (Portugalia/UAE Team Emirates) + 00' 10''
  4. MIchał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) + 00' 12''
  5. Ilan van Wilder (Belgia/Soudal-Quick Step) + 00' 20''
  6. Samuele Battistella (Włochy/Astana Qazaqstan Team) + 00' 20''
  7. Oscar Onley (Wielka Brytania/Team DSM-Firmenich) + 00' 20''
  8. Edward Dunbar (Irlandia/Team Jayco Alula) + 00' 20''
  9. Lenny Martinez (Francja/Groupama-FDJ) + 00' 20''
  10. Sylvain Moniquet (Belgia/Lotto-Dstny) + 00' 20''


Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.