Koszmarny wypadek na treningu. Gwiazda peletonu potrącona przez samochód [WIDEO]

Niestety Juana Sebastiana Molano czeka dłuższa przerwa w startach. Kolumbijski kolarz został na treningu potrącony przez samochód, co uchwyciła jedna z kamer monitoringu.

Choć kolarstwo kojarzymy głównie ze ściganiem na zamkniętych drogach, zawodnicy na co dzień trenują w otwartym ruchu. Przez to też, niestety coraz częściej, zdarzają się wypadki z zawodowcami w rolach głównych, które kolarzy wykluczają na pewien czas ze startów.

Zobacz wideo Szczęsny tłumaczy porażkę: Czesi nas zdominowali ficzyznie

Koszmarny wypadek nagrany przez kamerę

Niestety w ostatnich dniach przekonać się o tym mógł kolumbijski sprinter Juan Sebastian Molano. 28-letni zawodnik, podczas jednego z treningów w Belgii przygotowujących go do startu w Gent - Wevelgem, został uderzony przez nierozważnego kierowcę, co wykluczyło go z udziału w belgijskiej imprezie.

Nie to było jednak najważniejsze, gdy film z wypadku ujrzał światło dzienne. Na nagraniu udokumentowanym przez jedną z kamer przydomowego monitoringu widać latający rower doświadczonego zawodnika, co świadczyło o sile uderzenia. Od razu rozpoczęły się więc dywagacje, jak długa przerwa w startach czeka zawodnika UAE Team Emirates.

Wout van Aert, Matheiu van der Poel i Tadej Pogacar. "Wielka Trójka" to najlepsze, co mogło spotkać kolarstwo. Kosmiczny show

Na szczęście cała sytuacja zakończyła się lepiej, niż można było się spodziewać. Według informacji podanych przez zespół Kolumbijczyka jedynym poważniejszym urazem jest złamanie palca u stopy. Oprócz tego 28-latek mierzy się ze wstrząśnieniem mózgu, ranami na głowie i ogólnym potłuczeniu.

Przerwa krótsza niż można było się spodziewać

Obecnie nie wiadomo, ile potrwa przerwa w startach doświadczonego sprintera. Można założyć, że na pewno nie zobaczymy go na trasie zbliżającej się Ronde van Vlaanderen. Kolejnym wyścigiem w kalendarzu Molano jest Tour de Hongrie, zaplanowane na pierwszą połowę maja. Wydaje się, że do tego czasu etapowy zwycięzca Vuelta a Espana powinien wrócić do pełni sił.

upadek Michała Kwiatkowskiego Kraksa z udziałem Kwiatkowskiego. Fatalny wypadek. Zwijał się z bólu [WIDEO]

Przypomnijmy, że już w niedzielę kolarze staną na starcie drugiego monumentu w sezonie, jakim będzie Wyścig dookoła Flandrii. Podobnie jak w poprzednich wyścigach, faworytami do zajęcia czołowych miejsc będą Wout van Aert, Mathieu van der Poel oraz Tadej Pogacar.

Więcej o: