To nie miało prawa się wydarzyć. Popis głupoty. Zawodnik nie miał szans [WIDEO]

Niecodzienny incydent miał miejsce podczas ostatniego etapu wyścigu kolarskiego Vuelta a Extremadura. Jedna z fanek, chcąc nagrać materiał z wydarzenia, weszła pod rower kolarza Owena Lightfoota i spowodowała wypadek, w którym brało udział także kilku innych zawodników.

Vuelta a Extremadura to tradycyjne zawody kolarskie odbywające się w Hiszpanii. Wyścig odwiedza główne miasta regionu Estremadura. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia jedna z fanek spowodowała koszmarny wypadek.

Zobacz wideo Norbert Hubert o planach po zwycięstwie ze Ślepskiem Malow Suwałki: Siatkówki będziemy trenować troszkę mniej

Koszmarny wypadek na trasie Vuelta a Extremadura. Kobieta chciała nagrać wyścig i weszła pod rower kolarzowi

Do incydentu doszło zaledwie 300 metrów przed metą. Kobieta, będąca obserwatorem w strefie bezpiecznej, chcąc nagrać materiał z wyścigu, zrobiła zbyt dużo kroków do przodu i weszła wprost pod koła roweru jednego z zawodników. Owen Lightfoot (z drużyny Maglia Tecnosylva) nie miał prawa zauważyć fanki i uderzył w nią, po czym oboje upadli na ziemię, powodując kraskę kilku innych zawodników. Żaden z poszkodowanych na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Amerykańska kolarka Kristen Faulkner Niewielkie kółko na ramieniu ją zdradziło. Kolarka zdyskwalifikowana 10 dni po wyścigu

Organizatorzy wydarzenia błyskawicznie zareagowali na wypadek, zamieszczając oficjalne oświadczenie w tej sprawie. "Chcemy wezwać społeczeństwo do odpowiedzialności. Wypadki takie jak ten, który miał miejsce pod koniec dzisiejszego etapu, nie mogą się powtórzyć. Ważne jest, aby zachować dystans i nie wchodzić na drogę w czasie wyścigu" - zakomunikowano.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Caleb Ewan pozbawiony zwycięstwa w GP Jean-Pierre Monsere Oto najbardziej pechowy sportowiec. Najpierw przegrał o "piksel", a teraz to. Ujawnił skandal

Podobne zdarzenie miało miejsce niedawno podczas argentyńskiego wyścigu Vuelta a San Juan. Na finiszu ostatniego etapu, nieostrożny kibic, który nagrywał rywalizację, wyciągnął rękę zbyt daleko i uderzył zawodnika drużyny Soudal - Quick Step Fabio Jakobsena w twarz. Ten na szczęście utrzymał równowagę na rowerze i dokończył wyścig.

Więcej o: