Wydali cztery mln euro na remont. Dach nie wytrzymał i się zawalił [WIDEO]

Do przerażających scen doszło w miejscowości Nove Mesto w Słowenii. Jedyna hala służąca do kolarstwa torowego nie wytrzymała naporu śniegu i zawaliła się tuż przed mistrzostwami kraju. W ostatnich latach na remont wielofunkcyjnego obiektu wydano ponad 4 miliony euro.

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Nove Mesto to jedyny obiekt w Słowenii, który może organizować zawody kolarstwa torowego. Istnieje od 1996 roku, ale w 2019 roku został wyremontowany i stał się wielofunkcyjny. Od tamtej pory można organizować na nim również zawody lekkoatletyczne, mecze koszykówki i piłki ręcznej. W 2022 roku hala została nominowana do Nagrody Miesa van der Rohe, a więc wyróżnienia dla najbardziej nowoczesnych dzieł architektury w Europie. 

Zobacz wideo Paweł Fajdek zwrócił się do Marcina Najmana: Jesteś karykaturą sportowca... tak nisko jeszcze nie upadłem

Chwile grozy w Słowenii. Dach hali w Nove Mesto nie wytrzymał naporu śniegu 

W weekend Ośrodek miał zorganizować mistrzostwa Słowenii w kolarstwie torowym, ale tak się jednak nie stanie. Zawody zostały odwołane, po tym, jak dach hali zawalił się w poniedziałek. Słoweńskie media jako powód wskazują warstwy śniegu zalegające na obiekcie od tygodni oraz wodę i mocno wiejący wiatr. Co prawda na miejsce kilkukrotnie wzywano strażaków, którzy wypompowywali wodę z kopuły, ale nie byli w stanie zapobiec jej zawaleniu.

Jak widzimy na materiale wideo opublikowanym w serwisie YouTube, dach słoweńskiego obiektu nie wytrzymał naporu w okolicach środka. Jedna ze stron została rozerwana i w kilka sekund cały dach położył się w środku hali. 

 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Warto zaznaczyć, że zgodnie z wytycznymi słoweńskich władz, obiekt otrzymał niedawno nowe systemy grzewcze. Jak informowały władze Ośrodka, już od piątku ogrzewanie było włączone, by roztapiać osiadający na dachu śnieg. Ponadto wszelkie standardy bezpieczeństwa zostały zachowane.  - Przestrzegaliśmy wszelkich protokołów oraz zaleceń dostawcy dachu. Na szczęście obiekt był pusty i nikt nie ucierpiał. Staramy się zapobiegać dalszym zniszczeniom budynku i niedługo poznamy zakres dotychczasowych szkód - przekazał Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, cytowany przez portal Ur24. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.