Nie żyje Walter Beneteau. Został znaleziony martwy w hotelu na Bali

Nie żyje były francuski kolarz Walter Beneteau. Ciało 50-latka znaleziono w hotelu na Bali w Indonezji. W przeszłości siedmiokrotnie startował w Tour de France. Okoliczności śmierci Francuza pozostają niewyjaśnione.

Walter Beneteau został znaleziony martwy 11 grudnia w pokoju hotelowym na Bali w Indonezji. Informację o śmierci byłego kolarza przekazało w poniedziałek francuskie "L'Equipe". Pomimo zakończenia kariery wciąż pozostawał blisko związany z kolarstwem.

Zobacz wideo Fanka z Chorwacji nie mogła wyjść ze stadionu!

Niewyjaśniona śmierć Waltera Beneteau w Indonezji. Miał 50 lat

W trakcie kariery kolarza Walter Beneteau dał się zapamiętać kibicom z podwójnej wygranej w dwudniowym cyklu Boucles de l'Aulne w 2000 roku oraz z siedmiu kolejnych starów w Tour de France w latach 2000-2006. Jego specjalizacją były biegi sprinterskie, dzięki którym w 2006 roku zajął 23. miejsce w klasyfikacji generalnej francuskiego cyklu. Jego najlepszym występem w "Tourze" było piąte miejsce w podczas 14. etapu w 2003 roku. Upadek na ostatnim podjeździe, w Loudenvielle w Pirenejach, przekreślił jego szansę na lepszy wynik. Po zakończeniu kariery w 2006 roku podjął się pracy w sektorze public relations, za który odpowiadał we francuskich zespołach TotalEnergies i B&B Hotels. 

- Z wielkim smutkiem dowiadujemy się o śmierci naszego przyjaciela i byłego mistrza Waltera Beneteau w wieku 50 lat. Szczere kondolencje dla jego rodziny i bliskich - napisał na Twitterze Francuski Związek Zawodowych Kolarzy (UNCP). 

Benetau żegnają również byli koledzy z drużyn Thomas Voeckler i Jerome Pineau. "Spoczywaj w pokoju Benet. Będzie nam cię brakować"- pisał Voeckler, cytowany przez cyclingnews.com. Z kolei Pineau dodał:  "Mój przyjacielu, mój bracie. Do widzenia".

Okoliczność śmierci byłego kolarza nie zostały jeszcze wyjaśnione, chociaż indonezyjska policja bada sprawę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.