Niewiadomej nie udał się długi finisz, ale Polka wciąż w czołówce Tour de France

Na szóstym miejscu Katarzyna Niewiadoma zakończyła trzeci etap kobiecego Tour de France. Dzięki temu Polka wciąż plasuje się w czołowej trójce klasyfikacji generalnej imprezy.

Pierwszy raz w historii mamy okazję obserwować Tour de France kobiet pod taką nazwą i w formule wyścigu wieloetapowego. W przeszłości określany był jako La Grande Boucle. Z kolei latach 2014-19 odbywał się zazwyczaj jako wyścig jednodniowy pod nazwą La Course by Le Tour de France

Zobacz wideo Widzew po ośmiu latach wrócił do ekstraklasy. "Już nigdy nie będzie szedł sam"

Niewiadoma trzecia w klasyfikacji Tour de France po trzech etapach

Co szczególnie może cieszyć polskich kibiców, bardzo dobrze w początkowej fazie imprezy radzi sobie Katarzyna Niewiadoma. Kolarka reprezentująca Canyon-SRAM zajęła szóste miejsce na trzecim etapie Tour de France, z finiszem w Epernay. 

Jonas VingegaardPracował w sklepie rybnym, zaszokował świat. "Odebrał aurę niezwyciężoności"

Niewiadoma miała nadzieję na wygraną, co widać było po jej długim finiszu. Polka nie zdołała utrzymać prowadzenia i wyprzedziły ją kolejne rywalki. Na ostatnich metrach pod górę zdecydowanie najsilniejsza okazała się Dunka Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Suez), która ostatecznie wygrała. Druga linię mety minęła liderka wyścigu Holenderka Marianne Vos (Jumbo-Visma).

W klasyfikacji generalnej Tour de France liderką jest Vos, która wyprzedza o 16 sekund Włoszkę Silvię Persico (Valcar-Travel&Service). Taką samą stratę ma zajmująca trzecie miejsce Niewiadoma, która podczas drugiego etapu stanęła na podium. Druga z polskich kolarek, Marta Lach (Ceratizit-WNT), zajmuje 93. lokatę ze stratą 11.21.

Do końca tegorocznej edycji Tour de France kobiet pozostaje jeszcze pięć etapów. Wszystko zakończy się 31 lipca podjazdem do ośrodka narciarskiego La Super Planche des Belles Filles w Wogezach.

Więcej o: