Giro'd Italia zakończone. Jai Hindley zwycięzcą 105. edycji wyścigu

Australijczyk Jai Hindley z grupy Bora-Hansgrohe okazał się najlepszy w zakończonym w niedzielę Giro'd Italia. Hindley wyprzedził w klasyfikacji generalnej Ekwadorczyka Richarda Carapaza (Ineos Grenadiers) oraz Hiszpana Mikela Landę (Moviestar).

105. edycja wyścigu Giro'd Italia trwała od piątku 6 maja. Ostatni etap miał miejsce w Weronie, gdzie odbyła się indywidualna jazda na czas. Zwycięstwo padło łupem Włocha Matteo Sobrero z grupy BikeExchange. 

Zobacz wideo "Zawieszam rękawice (ale tylko na chwilę) na kołku. Nie będzie przeskakiwania z MMA do boksu"

Jai Hindley najlepszy w klasyfikacji generalnej

Wyniki niedzielnej czasówki nie miały już znaczenia w kontekście klasyfikacji generalnej Giro'd Italia. Przed ostatnim etapem Australijczyk Jai Hindley miał wypracowaną sporą przewagę nad swoimi głównymi konkurentami. W Weronie Hindley uzyskał piętnasty czas i przypieczętował swoją wygraną w całym wyścigu. 26-letni kolarz jest pierwszym Australijczykiem, który zwyciężył w Giro'd Italia. Warto też dodać, że w 2020 roku Hindley ukończył włoską rywalizację na drugim miejscu.

Anna Moriah WilsonAnna Moriah Wilson brutalnie zamordowana. Policja ma trop

Podium tegorocznego Giro'd Italia uzupełnili Ekwadorczyk Richard Carapaz oraz Hiszpan Mikel Landa. Czwarte miejsce w całym wyścigu zajął 37-letni Włoch Vinzenzo Nibali, który ogłosił, że jest to jego ostatni sezon profesjonalnego ścigania się. Włoch do podium stracił ponad pięć i pół minuty.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Zwycięzca Giro'd Italia: Towarzyszy mi wiele emocji

Swój sukces po wyścigu na gorąco skomentował Jai Hindley. 26-letni Australijczyk nie krył zadowolenia z osiągniętego rezultatu. Sukces jest o tyle większy, że jest to pierwsze zwycięstwo niemieckiego teamu Bora-Hansgrohe w wielkim tourze.

Tragiczny wypadek we WłoszechTragiczny wypadek 400 metrów przed metą. Nie żyje Stefano Martolini. Miał 41 lat

- Towarzyszy mi dziś wiele emocji. Miałem w pamięci to, co wydarzyło się w 2020 roku i nie zamierzałem pozwolić, aby to się powtórzyło. Na zjeździe starałem się zachować maksymalną koncentrację, jechałem ostrożnie, a potem dałem z siebie wszystko. Jestem dumny, że mogę zabrać trofeum do Australii - powiedział kolarz.

Zadowoleni po tegorocznym Giro'd Italia mogą być także zwycięscy innych klasyfikacji. Najlepszym góralem okazał się Holender Koen Bouwman, zaś w sprincie górą był Francuz Arnaud Demare. Najlepszą drużyną 105. edycji włoskiego wyścigu została grupa Bahrain Victorious.

Więcej o: