Anna Moriah Wilson brutalnie zamordowana. Policja ma trop

Do brutalnego morderstwa doszło 11 maja w Teksasie. Zawodowa kolarka Anna Moriah Wilson została znaleziona martwa we własnym domu. Policja ściga kobietę, która może być zamieszana w zabójstwo.

Do zdarzenia doszło 11 maja w Austin w Teksasie. Anna Moriah Wilson była w trakcie przygotowań do wyścigu rowerowego. Trzy dni przed startem zawodów ciało rowerzystki zostało odnalezione w jej mieszkaniu. Jak informuje "Guardian", kolarka miała wiele ran postrzałowych. 

Zobacz wideo "Nareszcie można pobyć w garniturach a nie w dresach" Gala Ekstraklasy 2022

Brutalne morderstwo kolarki. Policja na tropie podejrzanej

Wilson miała romans z innym rowerzystą Colinem Stricklandem. Kolarz zerwał dla niej ze swoją byłą dziewczyną Kaitlin Armstrong, z którą był przez trzy lata. Armstrong była wyraźnie zraniona decyzją Stricklanda i bardzo przeżyła to rozstanie. Ostatecznie para wróciła do siebie, ale Strickland nigdy nie zerwał kontaktu z Wilson. W noc morderstwa miał spotkać się z ofiarą, co odkryła Armstrong.  

Tego dnia około 20:30 monitoring nagrał SUV-a, który zatrzymał się obok domu ofiary. Zdaniem policji, samochód wyglądał bardzo podobnie, do tego, którym poruszała się podejrzana. Armstrong nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób auto znalazło się nieopodal domu, a niedługo po morderstwie zniknęła, czym jeszcze bardziej zwróciła na siebie podejrzenia. Policja szybko uzyskała nakaz aresztowania. 

Jak informuje "Guardian", Armstrong była bardzo zazdrosna o swojego chłopaka i już wcześniej miała mówić o tym, że zabije Wilson. Ponadto Strickland podczas przesłuchania wyznał, że kupił dwa pistolety dla siebie i Armstrong. Na ten moment nikt nie, wie gdzie obecnie znajduje się podejrzana. Niektórzy świadkowie twierdzą, że widzieli ją 14 maja na lotnisku Austin Bergstrom. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Anna Moriah Wilson w młodości trenowała narciarstwo alpejskie. W 2013 roku zajęła miejsce na podium w mistrzostwach USA juniorów w tej dyscyplinie. Dopiero po studiach zaczęła trenować kolarstwo górskie. Była profesjonalną zawodniczką i w tym roku wygrała 10 turniejów. W 2021 roku była najlepsza podczas 137-milowego wyścigu w Belgii

Więcej o:
Copyright © Agora SA