Dramatyczny wypadek Egana Bernala! Doznał licznych złamań, przeszedł trzy operacje

W ostatni poniedziałek gwiazda światowego kolarstwa Egan Bernal miał koszmarny wypadek. Triumfator Tour de France z 2019 roku podczas treningu miał wjechać w autobus. Kolumbijczyka z poważnymi obrażeniami przewieziono do szpitala, gdzie natychmiast poddano go operacji. Sytuacja była bardzo poważna, lecz najnowsze wieści są optymistyczne.

Egan Bernal w trakcie treningu nieopodal Bogoty miał wjechać w stojący autobus. Zdjęcia z miejsca zdarzenia, które szybko obiegły sieć, wskazywały, że 25-letni kolarz z dużą prędkością uderzył w pojazd. Maszyna miała bowiem poważnie wygiętą tylną klapę. Zawodnik Ineos Grenadiers został przewieziony do szpitala przytomny, ale jego obrażenia są bardzo ciężkie. 

Zobacz wideo Droga do finału otwarta! Iga Świątek zadziwia w Australian Open

Egan Bernal doznał w wypadku złamań i urazu kręgosłupa, a kolumbijskie media podawały lakoniczne komunikaty

Po przetransportowaniu go do szpitala zdiagnozowano u niego wieloodłamowe złamanie kości udowej (wieloodłamowe), otwarte złamanie rzepki, złamanie łopatki, obrażenia kręgosłupa i krew w jamie opłucnej.

Niespodzianka w walce o półfinał Australian Open. 4. rakieta świata poza turniejemNiespodzianka w walce o półfinał Australian Open. 4. rakieta świata poza turniejem

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl.

Co ciekawe kolumbijskie media informowały, że wypadek 25-letniej gwiazdy kolarstwa wcale nie był poważny. Tymczasem według komunikatów ze szpitala, gdzie przebywa triumfator Tour de France z 2019 roku, wynika, że przeszedł już trzy operacje, a wieści na temat jego stanu zdrowia są naprawdę optymistyczne. Z wiadomości ze Szpitala Uniwersyteckiego La Sabana wynika, iż kolarz może być dobrej myśli nie tylko co do swojej sprawności, ale być może i co do dalszej kariery. 

- DOBRE WIEŚCI! Po interwencji w sześciu kręgach zachowana została integralność neurologiczna i funkcjonalność operowanych odcinków. Nie ma w nich zmian w mobilności ani w układzie nerwowym - napisała na Twitterze Laura Bernal B z WinsportsTV.  

Egan Bernal jako zawodnik swoje pierwsze starty w Europie zaliczył w barwach włoskiej drużyny Androni-Giocattoli. W 2018 roku przeszedł do Ineos Grenadiers. Od tamtego czasu 25-latek wygrał TdF w 2019 roku, jako drugi najmłodszy zawodnik w historii, a podczas minionego sezonu udało mu się w znakomitym stylu triumfować w nie mniej prestiżowym Giro d'Italia.

Więcej o: