Dramatyczny wypadek mistrzyni świata. Jest w śpiączce po poważnej operacji

Do bardzo poważnego wypadku doszło w trakcie treningu holenderskiej kadry w kolarstwie torowym. Ucierpiała w nim trzykrotna mistrzyni świata - Amy Pieters - która znajduje się w śpiączce farmakologicznej.

Do zdarzenia doszło w hiszpańskim Alicante. Amy Pieters doznała poważnych obrażeń głowy, przez co musiała być natychmiastowo operowana i obecnie znajduje się w śpiączce farmakologicznej.

Zobacz wideo Alarm w kadrze skoczków! Czarne chmury.| Kto trenerem siatkarzy? [SPORT.PL LIVE #2]

"Pieters przeszła operację głowy w szpitalu w Alicante. Podczas operacji lekarze zlikwidowali powstałe w czasie wypadku nadciśnienie środczaszkowe. Przez najbliższe dni Pieters będzie spała. Kiedy za kilka dni lekarze ją wybudzą, będzie można mówić o ewentualnych uszkodzeniach" - w oficjalnym oświadczeniu poinformował zespół Pieters - SD Worx.

Prezydent OM o formie Arkadiusza Milika: Teraz jest problemArkadiusz Milik wróci do Włoch? Di Marzio: Jeszcze zimą może trafić do giganta

Poważny wypadek kolarskiej mistrzyni

Na razie jest za wcześnie, by mówić o konsekwencjach wypadku. Dalsze informacje mają zostać przekazane po wybudzeniu 30-latki ze śpiączki.

Pieters to trzykrotna mistrzyni świata w kolarstwie torowym w konkurencji madison. To konkurencja, w której startują drużyny składające się z dwóch zawodników. W każdym momencie wyścigu ściga się tylko jeden zawodnik, drugi odpoczywa, jadąc wolniej w górnej części toru.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Pieters po złote medale sięgała w parze z Kirsten Wild. Ostatni raz zawodniczki triumfowały we francuskim Roubaix. Na igrzyskach olimpijskich zajęły 4. miejsce. 

Iga ŚwiątekIga Świątek podjęła decyzję ws. Australian Open. Wpływ nowego trenera

Pieters jest też szosową mistrzynią świata z 2019 roku w jeździe na czas sztafet, a w tym samym roku w Alkmaar została mistrzynią Europy w wyścigu ze startu wspólnego.

Więcej o: