Polak dyrektorem sportowym wielkiej grupy kolarskiej. "Ekscytujący rozdział"

Michał Gołaś został nowym dyrektorem sportowym grupy Bahrain Victorious, zaliczanej do kategorii UCI World Teams. - Jestem zmotywowany do ciężkiej pracy i zdobywania doświadczenia w nowej roli - zapowiedział były kolarz.

Michał Gołaś to jeden z najlepszych polskich kolarzy ostatnich lat. W trakcie swojej kariery był zawodnikiem najlepszych grup kolarskich na świecie jak Team Sky czy Team Ineos. Do jego największych sukcesów należy triumf w mistrzostwach Polski ze startu wspólnego w 2012 roku oraz zawycięstwo w belgijskim klasyku Kampioenschap van Vlaanderen w 2015.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Polak zanotował także kilka występów w największych wyścigach świata takich jak Tour de France, Giro d'Italia czy Vuelta a Espana. Karierę zakończył dokładnie 3 października 2021 roku. Jego ostatnim startem był występ w słynnym klasyku Paryż-Roubaix, w którym zajął, po weryfikacji wyników - 60. miejsce. - Tysięczny wyścig, na mokrych kocich łbach Paris-Roubaix. Kończę karierę na własnych warunkach, podczas najtrudniejszego wyścigu w sezonie, z rodziną która będzie przy trasie - sam bym tego nie wymyślił! - napisał Gołaś na Facebooku. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Słowacki hokeista Boris Sadecky nie żyje24-letni Boris Sadecki nie żyje. Nagle upadł w trakcie meczu

Michał Gołaś wraca do kolarstwa w nowej roli. "Przesiadam się"

Gołaś niezbyt długo nacieszy się spokojem po zakończeniu kariery, ponieważ już niedługo podejmie kolejne wyzwanie, ale tym razem w zupełnie innej roli. Polak został właśnie nowym dyrektorem sportowym znanej grupy kolarskiej Bahrain Victorious, zaliczanej do kategorii UCI World Teams.

Medyczny cud. Alex Pullin został ojcem 15 miesięcy po utonięciuAlex Pullin został ojcem 15 miesięcy po tragicznej śmierci

- Cieszę się, że mogę rozpocząć nowy rozdział z Bahrain Victorious, z nowymi ambicjami i celami. Jestem zmotywowany do ciężkiej pracy i zdobywania doświadczenia w nowej roli. Przesiadam się prosto z roweru do samochodu ekipy, więc postaram się podzielić moim doświadczeniem zdobytym jako kolarz, ale od tej ambitnej grupy można się wiele nauczyć - powiedział były kolarz, cytowany przez oficjalną stronę internetową Bahrain Victorious.

Więcej o: