Szpaler dla Włoszczowskiej w ostatnim starcie na MŚ w karierze. Polka blisko medalu

Maja Włoszczowska pożegnała się z mistrzostwami świata w kolarstwie górskim i olimpijskim cross-country. Polka zajęła piąte miejsce, choć długo walczyła o brązowy medal. Gdy zawodniczka wjeżdżała na metę wyścigu, członkowie innych ekip zrobiły jej specjalny szpaler z opon.

Złoty medal zdobyła Brytyjka Evie Richards. Srebro przypadło Anne Terpstrze (Holandia), a na podium stanęła również Sina Frei (Szwajcaria).

Zobacz wideo "Legia ma wymagających rywali, ale to będzie święto dla polskiej piłki"

Włoszczowska straciła szanse na brąz po błędzie na zjeździe. Szpaler z opon dla Polki

Po świetnym wyścigu i ostatnim w karierze na mistrzostwach świata Maja Włoszczowska zajęła piąte miejsce. 19. lokatę zapisała Katarzyna Solus-Miśkowicz, a na 47. dojechała na metę Paula Goryca.

Łukasz Szeliga, prezes PKPar,"Jesteśmy zdruzgotani". Oświadczenie po dopingu Polaków. "Najpoważniejsze oszustwo"

Szansę na brązowy Włoszczowska straciła, popełniając błąd na zjeździe, gdzie wyjechała z trasy. Brąz  przypadł Sinie Frei, finiszującej tuż przed Jolandą Neff. Polka wjeżdżając na metę, przybijała piątki publiczności i została uhonorowana szpalerem przez członków pozostałych ekip. 

Richards mistrzynią świata. Frei wyrwała brąz Neff

Wyścig znakomicie rozpoczęła najlepsza w ostatnich dwóch latach Pauline Ferrand-Prevot (Francja), która na trasie złożonej z pięciu rund po pierwszej o 31 sekund wyprzedzała Evie Richards i Sinę Frei oraz o 52 sekundy mistrzynię olimpijską Jolandę Neff (Szwajcaria), Anne Terpstre, Maję Włoszczowską i Rebeccę McConnell (Australia).

Polscy medaliści paraolimpijscy podejrzani o doping! Sensacyjny komunikat POLADAPolscy medaliści paraolimpijscy podejrzani o doping! Sensacyjny komunikat POLADA

Richard przeskoczyła do Francuzki na drugim okrążeniu, a piątka pościgowa notowała stratę 41 sekund. Ferrand-Prevot zaczęła słabnąć. Została daleko za Richard, rozpoczynając przedostatnią pętlę spóźniona o 38 sekund. Na trzecim miejscu znalazła się Terpstra, wolniejsza o 45 sekund od liderki, a grupa Włoszczowskiej traciła 1:13. Holenderka również wyprzedziła obrończynię tytułu, do której zbliżały się Włoszczowska i Frei. W połowie czwartej rundy były już razem z Francuzką. Do trójki walczącej o brąz dołączyła też Neff. 24-letnia Richard bez przygód dojechała po tęczową koszulkę. Brąz wyrwała Frei, która na ostatnich metrach wyprzedziła swoją rodaczkę Neff. 

Ashton LambieAmerykanin złamał nieosiągalną dotąd granicę. Jego polski tatuaż mówi wszystko

Ostatni start na MŚ dla Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska na mistrzostwach świata zdobyła złoto  jedenaście lat temu. Wygrała rywalizację w Mt Sainte-Anne w olimpijskim cross-country. Do tego dołożyła pięć srebrnych medali: cztery w cross-country i jeden w sztafecie i dwukrotnie brąz w sztafecie. Zdobyła zatem osiem krążków w całej karierze. Więcej o kolarstwie na rowery.org.

Więcej o: