Świetna końcówka. Australijczyk zwycięzcą 7. etapu Giro d'Italia

Australijczyk Caleb Ewan (Lotto-Soudal) wykazał się najlepszą jazdą na finiszu 7. etapu kolarskiego Giro d'Italia, zostając jego zwycięzcą. Po wyścigu na 181-kilometrowej trasie wzdłuż wybrzeża Adriatyku koszulkę lidera zachował Węgier Attila Valter (Groupama-FDJ).

Siódmy etap wyścigu Giro d'Italia nie był szczególnie wymagający dla kolarzy. Trasa na całej długości była dość płaska i wiodła z Notaresco do Termoli.

Wypadek na trasie Giro d'Italia. Kolarz został potrącony przez samochód [WIDEO]Wypadek na trasie Giro d'Italia. Kolarz został potrącony przez samochód [WIDEO]

Szybki początek trzech kolarzy

Od początku wyścigu na czoło stawki wyszło trzech zawodników: Szwajcar Simon Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec), Włoch Umberto Marengo (Bardiani-CSF-Faizane) oraz Brytyjczyk Mark Christian (Eolo Kometa). Z biegiem czasu jednak ich przewaga topniała - po 16 kilometrach wynosiła 4 minuty i 45 sekund przed peletonem, jednak już po 70 kilometrów zmalała do 1 minuty i 45 sekund.

Później jednak peleton nie stawiał zbyt wymagających warunków, na czym prowadząca trójka skorzystała. Ich przewaga nad resztą stawki ponownie wzrosła o kilkanaście sekund. Umberto Marengo w międzyczasie jako jedyny uzyskał górską premię. Na 17 kilometrów przed metą peleton zdołał dogonić trzech przodujących kolarzy.

Świetny finisz Caleba Ewana

Najważniejszy dla losów wyścigu miał być zakręt na 1,7 kilometra przed metą i znajdujący się tuż za nim lekki podjazd. W czołówce jechało dwóch Polaków - Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) i Łukasz Wiśniowski (Qhubekka).

Na ostatnich metrach zaatakował Fernando Gavirii (UAE Team Emirates), jednak ostatecznie dojechał do mety jako szósty. Świetną odpowiedzią popisał się Australijczyk z Lotto-Soudal, Caleb Ewan, który wygrał siódmy etap. Było to dla niego drugie zwycięstwo w tegorocznym wyścigu - wcześniej wygrał na mecie 5. etapu.

Joseph Lloyd Dombrowski wygrał czwarty etap Giro d'Italia. Zmiana lidera wyścigu [WIDEO]Joseph Lloyd Dombrowski wygrał czwarty etap Giro d'Italia. Zmiana lidera wyścigu [WIDEO]

W czołówce klasyfikacji generalnej nie doszło do zbyt wielu zmian. W dalszym ciągu prowadzi Attila Valter, którego przewaga nad Belgiem Ramco Evenepoelem (Deceuninck-Quick Step) wynosi 11 sekund. 8. etap wyścigu z Foggii do Guardia Sanframondi (170 km) odbędzie się już w sobotę.