Wypadek na trasie Giro d'Italia. Kolarz został potrącony przez samochód [WIDEO]

Pieter Serry, kolarz grupy Deceuninck-Quick Step, został potrącony przez samochód na trasie szóstego etapu Giro d'Italia. Na szczęście, nic mu się nie stało.

Do wypadku doszło na jedenaście kilometrów przed metą. Pieter Serry wykonał znakomitą pracę na rzecz zespołowego kolegi Remco Evenepoela, a później, na ostatnim podjeździe przed metą, zwolnił, czekając na członków drużyny jadących w jednym z samochodów. Ale jego ruchu nie zauważyli kierowcy auta należącego do ekipy BikeExchange, którzy uderzyli w tył jego roweru.

Giro d'Italia: kolarz potrącony przez samochód

Serry chwilę leżał na asfalcie, ale szybko się podniósł. Na szczęście, nic poważnego mu się nie stało. Kolarz mógł wrócić do rywalizacji i ukończyć szósty etap Giro, chociaż był wściekły na kierowcę auta BikeExchange. 

Zobacz wideo Jak wygląda zakulisowy rynek transferowy? Na to pytanie odpowiada raport PZPN [Studio Biznes]

Co ciekawe, to nie był pierwszy raz, gdy ten kolarz został uderzony przez samochód. Podczas pierwszego etapu wyścigu Volta a Catalunya Serry został potrącony przez katalońską policję. Wówczas wypadek był jednak poważniejszy, bo zawodnik stracił na chwilę przytomność.

Więcej o:
Copyright © Agora SA