Cesare Benedetti dostał polskie obywatelstwo. Biało-czerwona flaga już czeka

Włoski kolarz Cesare Benedetti otrzymał polskie obywatelstwo - przekazali komentatorzy Eurosportu.

Benedetti jest kolarzem drużyny Bora-Hansgrohe. Niespełna 34-letni zawodnik od wielu lat mieszka w Polsce, a konkretnie w Gliwicach. Co więcej, jego żoną od 2013 roku jest Polka - Dorota Gregorowicz, była kolarka, z którą ma pięcioletnią córkę, Janinę. 

Zobacz wideo Straszny wypadek na Tour de Pologne. "Widziałem mnóstwo krwi na asfalcie"

Adrian TeklińskiPolski mistrz świata złapany na dopingu. To już koniec

Benedetti dostał polski paszport. Będzie mógł jeździć w barwach reprezentacji Polski

"Benedetti posługuje się płynnie językiem polskim, a o polskie obywatelstwo ubiegał się już od kilku lat. "Czarek" już od dłuższego czasu starał się o polskie obywatelstwo. W 2018 roku zdał egzamin z języka polskiego i złożył stosowne dokumenty" - czytamy na portalu naszosie.pl. - Wciąż czekam, ale pandemia bardzo spowalnia cały proces. Wciąż jednak wierzę, że w końcu dostanę paszport i będę mógł jeszcze pojechać na jakiś wyścig jako kolarz, przy którego nazwisku jest biało-czerwona flaga. Mam jeszcze dwuletni kontrakt z Borą i myślę, że po jego wygaśnięciu mogę pozostać w peletonie na kolejne dwa sezony. Zostało mi więc jeszcze trochę czasu – liczę, że wystarczająco dużo, by wyrobić się ze wszystkimi formalnościami - mówił w rozmowie ze wspomnianym portalem.

 

Jako pierwsi o przyznaniu Włochowi polskiego obywatelstwa poinformowali komentatorzy Eurosportu podczas transmisji wyścigu Walońska Strzała. 

World Press Photo 2021. Polak i dwie Polki wśród nagrodzonychJakobsen wrócił do kolarstwa po 250 dniach z twarzą pełną blizn, bez 10 zębów. Rywalowi nie wybaczył

Benedetti jest kolarzem od 2010 roku. Najpierw ścigał się w barwach zespołu Team NetApp. Tam jego kolegą był Bartosz Huzarski. Później zaczął startować w ekipie Bora Hansgrohe, gdzie spotkał dwóch innych Polaków, Rafała Majkę i Pawła Poljańskiego. Obecnie ten pierwszy jest zawodnikiem UAE Team Emirates, a drugi zakończył karierę.

Benedetii w Giro d'Italia zadebiutował w 2012 roku. Jego największym sukcesem jest triumf etapowy podczas tych zawodów w 2019 roku. Oprócz tego trzy lata wcześniej wygrał klasyfikację górską Tirreno-Adriatico. Natomiast w 2018 roku zajął trzecie miejsce w 62. edycji wyścigu kolarskiego Okolo Slovenska.

Więcej o: