Zaskakująca decyzja Poljańskiego! Znika z zawodowego kolarstwa w wieku 30 lat. A miał oferty!

Paweł Poljański zakończył zawodową karierę w wieku 30 lat. Zawodnik z Rumii po czterech latach spędzonych w niemieckiej grupie Bora-hansgrohe poinformował, że nie podpisał kontraktu na kolejny rok i w długim wpisie na Instagramie wyjaśnił, że znika z zawodowego kolarstwa.

- Mimo propozycji pozostania w WorldTourze chciałbym jednak zakończyć ten etap mojego życia. Nie podpisałem kontraktu, gdyż nie dawał mi on takich perspektyw na przyszłość, jak nowy kierunek, który obrałem - napisał Poljański na swoim profilu na Instagramie.

Zobacz wideo Remis w dramatycznym meczu Milanu z Parmą [ELEVEN SPORTS]

Paweł Poljański kończy karierę. Jako zawodnik zniknie z zawodowego kolarstwa pomimo propozycji z WorldTouru

- To była jedna z trudniejszych decyzji, jaką musiałem podjąć w ostatnich latach. Rower od dzieciństwa był moją pasją i z kolarstwem wiązałem swoją przyszłość. Zawsze marzyłem, aby trafić do najlepszych kolarskich ekip na świecie - i to mi się udało. Spotkałem wielu wspaniałych ludzi i przeżyłem wiele wspaniałych chwil w kolarskim peletonie - dodał. 

Sebastian SkibaNie żyje Sebastian Skiba. Były kolarz został przygnieciony przez drzewo. Miał 42 lata

Poljański w ostatnich latach pracował na Rafała Majkę w wyścigach tygodniowych i w Grand Tourach. W barwach Bora-hansgrohe przejechał sześć Grand Tourów, zadebiutował w Tour de France i na dwóch etapach Vuelta a Espana (2017) finiszował drugi.

 

"Rozpoczynam nowy etap w życiu. Chciałbym realizować się w czymś innym"

Na poziom WorldTour Poljański trafił w 2013 roku, jako stażysta ekipy Tinkoff-Saxo. W latach 2014-2016 reprezentował ten zespół, pełniąc rolę pomocnika. W 2014 roku był członkiem polskiej reprezentacji, która do złota mistrzostw świata dowiozła Michała Kwiatkowskiego.

Tour de Pologne. Dramatyczna kraksa na mecie środowego etapu w Katowicach. Z lewej Holender Dylan Groenewegen, którego niebezpieczna jazda spowodowała całą sytuacjęFabio Jakobsen wraca po koszmarnym wypadku w TdP! Pokazał nowe zdjęcie

- Kolarstwo nauczyło mnie wytrwałości oraz kosztowało mnie wiele wyrzeczeń. Z bagażem doświadczeń rozpoczynam nowy etap w życiu. Dziękuję za te wszystkie lata osobom, bez których nie osiągnąłbym tak wiele, którzy byli, wspierali i pomagali mi w sporcie. Ten rok dużo zmienił w kolarstwie jak i u każdego z nas. To było ponad 15 lat wspaniałej przygody, jestem szczęśliwy, że tyle lat mogłem być w kolarstwie, na wyścigach i ze wszystkimi, którzy również uwielbiają ten sport. Rower zawsze pozostanie w moim życiu, jednak teraz chciałbym realizować się w czymś innym - tłumaczył swoją decyzję Poljański.

Więcej o kolarstwie przeczytasz na rowery.org.

Zmarł Edward BorysewiczLegendarny polski trener kolarstwa nie żyje. Zaprowadził USA na sam szczyt

Więcej o: